Tıbbi ve Aromatik Bitki yetiştiriciliği kursları başladı

Tıbbi ve Aromatik Bitki yetiştiriciliği kursları başladı
Kütahya'nın Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nce açılan 104 saatlik Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu'na ilginin gün geçtikçe arttığı bildirildi.

Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Pazarlar Ziraat Odası Başkanlığı, Pazarlar Belediye Başkanlığı, Sofular Belediye Başkanlığı ve Kırsal Kalkınma Ajansı Kütahya Temsilciliği işbirliği ile Pazarlar İlçesinde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursları açılmaya başlandı.
Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu'nun ilçede üç merkezde yapılacağı bildirildi. Kursların Sofular Beldesinde, Yakuplar Mahallesinde ve Halk Eğitim Merkezinde verileceği, ihtiyaç halinde kursların çoğaltılabileceği bildirildi.
Kurslara toplamda 100 kursiyerin başvuru yaptığı, Sofular beldesinde kursların başladığı, İlçe merkezindeki kursiyerlerin taleplerinin Pazarlar Ziraat Odası tarafından toplanarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teslim edildiği bildirildi.
Kurs sonunda Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği sertifikası verilecek. Çiftçiler bu sertifika ile Kırsal kalkınma ajansına proje hazırlayarak yüzde 50 hibe destekli ziraat aleti alımı yapabilecek.
Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursunun, Pazarlar Tarım Kredi Kooperatifleri Ziraat Mühendisi Şeref Yeşilok tarafından verilmeye başladığı bildirildi.
Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hakkı Yıldız, "Bu kurs ile doğal ortamlarda yetişen tıbbi ve Aromatik bitkilerin ekim alanlarını artırmayı ve tarım için verimli olmayan kırsal alanlarda, kekik, Adaçayı, papatya, haşhaş gibi çeşitli tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştirerek bir gelir kapısı açmayı hedefliyoruz" dedi.
Pazarlar Ziraat Odası Başkanı Kamil Ünal ise, “İlçemizde açılan Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu için talep toplama çalışmalarında bizlere yardımcı olan Pazarlar Belediye Başkanımız Ahmet Torun ve Sofular Belediye Başkanımız Mehmet Ali Özdemir’e teşekkür ederim" diye konuştu.
İlçe Merkezinde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu için toplanan talep dosyasını Pazarlar Ziraat Odası Başkanı Kamil Ünal, Halk Eğitimi Müdürü Hakkı Yıldız’a teslim etti.  (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com