TİB'de dinlemelere ilişkin inceleme

TİBde dinlemelere ilişkin inceleme
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

KARAMAN (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığında (TİB) yürütülen soruşturma çerçevesinde iki yılda 509 bin 516 kişinin dinlendiğinin belirlenmesine ilişkin, "Bu, ülkemizin bir ayıbıdır. Onbinlerce, yüzbinlerce kişinin dinlenmesi utanç verici bir hadisedir" dedi.

Ermenek ilçesindeki esnaf ziyaretlerinin ardından Karaman'a gelen Elvan, burada gazetecilerin, gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Elvan, gazetecilerin, TİB'de yürütülen soruşturma çerçevesinde iki yılda 509 bin 516 kişinin dinlendiğinin belirlenmesine ilişkin sorusu üzerine, Anadolu Ajansı'nın açıkladığı rakamların doğru olduğunu bildirdi.

Elvan, "Bu, ülkemizin bir ayıbıdır. Onbinlerce, yüzbinlerce kişinin dinlenmesi utanç verici bir hadisedir. Zaten bu hususlarla ilgili olarak, hem Başbakanlık Teftiş Kurulu hem de Devlet Denetleme Kurumu hem de HSYK, bir çalışma başlattığını zaten açıkladı. Müfettişler gereken çalışmayı yapacaklar, ona göre biz de atacağımız adımı belirleyeceğiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın facebook ve twitter ile ilgili sözlerine ilişkin başka bir soru üzerine Elvan, son 2 ayda yaşananların ortada olduğunu söyledi.

Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan hadiselerle karşı karşıya olduklarını ifade eden Elvan, şunları kaydetti:

"Kişilerin ve devlet adamlarının özel hayatları, montaj kasetlerle, internet kullanılarak farklı bir kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor, bu doğru bir yaklaşım değildir. Gerçekten yasalara, hukuka aykırı bir takım içerikler, yayınlar, video kasetler yüklenirken gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. Herkesin bu hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin, bu tür hadiselere hiç kimse müsaade etmeyecektir. Düşünün; bir başbakanın, bakanın, hükümet üyelerinin, belki devlet sırrı olabilecek konuşmalarını internet ortamında görebiliyorsunuz. Bunlar son derece tehlikeli, ülkemiz için sakıncalı ve vatan hainliğine eş değer olabilecek girişimler diye düşünüyorum. Bu konuda herkes, kendi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli diye düşünüyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com