TİKAD Heyeti Fransa'dan döndü

TİKAD Heyeti Fransa'dan döndü

Türkiye İş Kadınları Derneği Başkan Yardımcısı Sema Güral Sürmeli'de Fransa'daki konferansta konuşma yaptı.
Fransa'daki Türk Sezonu etkinlikleri kapsamında, Strazburg'a giden TİKAD (Türkiye İş Kadınları Derneği) üyeleri, Strazburg Sanayi ve Ticaret Odası'nda düzenlenen konferansa katıldı. Yönetim Kurulu Üyesi Şule Argüder'in hazırladığı etkinliğe TİKAD 2. Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Başkan Yardımcısı Sema Güral Sürmeli, yönetim kurulu üyesi Sevgi Aksoy ve misafir konuşmacılar tiyatro yönetmeni Gencay Gürün, Avrupa Konseyi onursal üyesi Gülsün Bilgehan ve gazeteci yazar Dr. Yazgülü Aldoğan katıldı.
TİKAD üyeleri, Fransız iş dünyasından temsilcilerin, Başkonsolos, Konsolos Yardımcısı ve Strazburg Belediyesi'nden temsilcilerin ve Alsace Bölgesi birçok kadın kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri, Avrupa Konseyi ve Parlementosu'ndan katılımcıların ve hazır bulunduğu konferans dışında Avrupa Konseyi ve Parlamentosu'nda Kadın- Erkek Eşitliği- Kadına yönelik Şiddet Komisyonları raportörleri ile ikili görüşme yaptılar.
TİKAD Heyeti, Avrupa Konseyi Daimi Temsilcisi Büyükelçi Daryal Batıbay ve eşi Sümbül Batıbay'ın verdiği davette Avrupa Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Bayan Maud Bucchio de Boer ile de görüşerek Türk İş Kadınları ve Avrupa Konseyi arasında sıcak ilişki kurdular.
Strazburg'ta ilk defa bir Türk Kadını İş Derneği olarak bu misyonu TİKAD gerçekleştirmiş oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com