Tikav Öğrencileri Yazın da Eğitim Aldı!

Tikav Öğrencileri Yazın da Eğitim Aldı!
TİKAV (Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı); 4 – 18 Temmuz 2010 tarihleri arasında 1. sınıf öğrencileri için hazırladığı yaz programıyla öğrencilerini yazın da eğitti.

TİKAV (Türkiye İnsan Kaynakları Vakfı); 4 – 18 Temmuz 2010 tarihleri arasında 1. sınıf öğrencileri için hazırladığı yaz programıyla öğrencilerini yazın da eğitti. Öğrenciler program dahilinde eğitim almanın yanı sıra, Ankara'yı gezdi ve işyeri ziyaretleri kapsamında Akfen Holding ve Esenboğa Tav Havalimanı'nı ziyaret etti.

Temmuz ayında eğitimlerine ara vermeyen TİKAV'ın 1. sınıf öğrencileri; 4 – 18 Temmuz 2010 tarihleri arasında, Ankara Polis Moral Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen yaz programında “Bilgisayar Okur Yazarlığı (BOY)” eğitimlerine katıldı ve Şubat ayından bu yana süren eğitimler sonucunda ECDL (Avrupa Birliği Yetkinlik Sertifikası) belgesini alabilmek için sınava girdi. Öğrenciler aynı zamanda, “Kendime Değer Veriyorum” başlığı altında Öz Bakım ve Hijyen, Madde Bağımlılığı eğitimleri ile Konuşma Kuralları, Münazara Uygulama, İngilizce, Drama, Doğru ve Etkili İfade ile Başarılı İletişim, Sunum Teknikleri ve dans eğitimleri aldılar.

TİKAV'lı gençler, yaz programı kapsamında “Memleketim” başlığı altında gerçekleştirdikleri Ankara gezisinde; Anıtkabir'i, Beypazarı'nı, Atatürk Orman Çiftliği'ni ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni gezdi. Öğrenciler, iş hayatını yakından tanıma fırsatı yakaladıkları işyeri ziyaretleri kapsamında ise Akfen Holding ve Esenboğa Tav Havalimanı'nı ziyaret etti.

1999 yılında Şafak Akın ve Hamdi Akın tarafından kurulan TİKAV; kendine güvenen, donanımlı, hoşgörülü, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş, sürekli öğrenmeye ve gelişime açık, yeteneklerinin farkında ve yeteneklerini kullanabilen bireyler yetiştirmek amacıyla, öğrencilerine 4 yıl boyunca Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen “Bireysel Gelişim Programı” adlı eğitim programını uyguluyor.

İlk olarak Van ve Elazığ'daki üniversite öğrencilerine uygulamaya başladığı eğitimi, sonraki yıllarda Ankara ve Eskişehir'deki öğrencilere uygulayan TİKAV, 11. yılında ise; Elazığ ve Van'daki üniversitelerin yanı sıra Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Diyarbakır ve Erzurum'daki öğrencilerle de eğitim vermeye başladı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com