Time'dan açılıma destek!

Time'dan açılıma destek!
Dünya'nın en etkili 100 ismini belirleyen Time, bu sene de Türkiye'den Fethullah Gülen ve Adullah Öcalan'a listede yer verdi!

Time, Gülen ve Öcalan'ın profilini yazarken objektif olma kaygısı gütmeyerek adeta methiyeler dizdi.

Fethullah Gülen'in sadece pozitif hareketleri baz alınarak hakkında şu ifadeler yer aldı:

Gülen dünyadaki en ilgi çeken ve en önemsenen dini liderlerden biri. Pensilvanya'da inzivaya çekilmiş bir hayat süren Gülen''in sürekli tölerans ve barış adına tavsiyelerde bulunması tüm dünyada hayran kitlesi kazanmasına sebeb oluyor. Bütün bu popülariteye rağmen Gülen gizemli bir adam hüviyetinde.

Gülen'in takipçileri 140 ülkede okul açma işini başardı. Gülen'e sempati duyan doktorlar dünyadaki yardıma muhtaç ülkelerde para almadan gönüllü bir şekilde yardıma koşup hizmet veriyorlar.  Gülen'in kendi ülkesindeki etkisi ise uçsuz bucaksız dev bir kitleye ulaşıyor.

Abdullah Öcalan'ın ise 30 bin masum insanı; bebek asker demeden katletmesini görmezden gelerek hakkında ise şu ifadelere yer verildi:

Öcalan Kürtlerin önderi olarak anılıyor. Fakat Türkiye'de şu an hapis hayatı yaşıyor. Buna rağmen takipçilerine barış, demokrasi ve tölerans telkinlerinde bulunuyor.

Son dönemlerde bu söylemi dahada kuvvetlenen Öcalan, barış için siyasi gücün etkin bir şekilde kullanılmasının gerektiğini ve Kürt halkının bu sayede asıl özgürlüğüne kavuşacağını belirtiyor. (AAO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com