Times bir kez daha AKP'ye çaktı!

Times bir kez daha AKP'ye çaktı!
The Times AKP'nin oyunlarını ortaya sermeye devam ediyor.

Gezi Parkı olaylarına ilişkin AKP'ye sert eleştirilerin olduğu bir ilan yayınlayarak polemik konusu olan Times, bu kez gazetecilere yönelik başlatılan 'cadı avı' operasyonunu eleştirdi.

The Times, BBC Türkçe tarafından aktarılan haberde 31 Mayıs'ta başlayan hükümet karşıtı protestolar dalgası sırasında 59 gazetecinin işinden uzaklaştırıldığını kaydettiği haberinde öğrencileri, doktorları, avukatları ve mimarları da kapsadığı söylenen "baskıların", 1940'ların sonunda ABD'de Senatör Joseph McCarthy öncülüğünde toplumun çeşitli kesimlerinden kişilerin "hainlik" iddiasıyla soruşturulmasına benzetiliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Yalçın Akdoğan'ın suçlamalara verdiği yanıta da yer verildiği haberde Akdoğan'ın kaleminden, Türk hükümetinin basın özgürlüğünü engelleme veya yandaş medya yaratma niyeti olmadığı ve halen hükümet karşıtı medya gruplarının hükümete yakın diye düşünülen gruplardan iki-üç kat fazla olduğu savunmaları aktarılıyor.

Haberde ayrıca göstericilere otelinin kapısını açan Koç Holding'e bağlı şirketlere "vergi denetimi baskınları yapıldığı ve mimar-mühendis odalarının denetim yetkilerinin parlamento kararıyla kaldırıldığı" da kaydediliyor. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com