Times: Türkiye bölünebilir

Times: Türkiye bölünebilir
İngiltere'nin Times gazetesinde yer alan bir analiz yazısında, Suriye'deki olayların Türkiye'yi bölebileceği ileri sürüldü.

İngiliz Times gazetesinde, Roger Boyes imzalı bir analiz yazısında Suriye'deki olayların Türkiye'yi parçalayabileceği öne sürüldü. Yazıda, Erdoğan'ın idam tartışmalarını yeniden gündeme getirerek, "AB'ye 'nanik' yaptığı" da ileri sürülüyor.
 
Boyes imzalı yazıda şu ifadelere yer veriliyor:
 
- Erdoğan güçlü bir lider gibi görünme baskısı altında. İdam cezasını geri getirmeyi tartışma çağrısında bulunmak, bunu yapmanın kolay yolu. Teröristlere ateş eden idam mangası gibi eski bir imgeyi yeniden canlandırmasının üç amacı var. Birincisi popülist bir hamle, ikincisi Avrupa Birliği'ne nanik işareti yapıyor ve en önemlisi Kürtleri Suriye'deki çatışmadan istifade etmekten caydırması gerekiyor.
 
"TÜRKİYE BÖLÜNEBİLİR"
 
- Türkiye Ortadoğu'da önemli bir oyuncu olarak belirdi. Özgür Suriye Ordusu'na ev sahipliği yaparak Esad rejimini devirme mücadelesinde önemli bir cephe oldu. Ancak ülke, imkânlarının ötesinde işler yapıyor. Çok sayıda Türk, Erdoğan'ın kendilerini kaosa sürüklediğine inanıyor. Suriye'deki patlama büyük olasılıkla bağımsız Kürdistan kurma hamlelerini, Türkiye'de istikrarsızlığı hatta ülkenin parçalanmasını teşvik edecek. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com