Times'tan "Suriye'ye askeri operasyon yapın" önerisi

Times'tan "Suriye'ye askeri operasyon yapın" önerisi
Times gazetesi, dünyanın Suriye’ye yardım etmesi için iki yol bulunduğunu belirtti.

Bunlardan birinci yolun Beşar Esad’a gerçekleri anlatacak üst düzey bir müzakereci, ikinci yolun ise, Arap Birliği ülkeleri ve Türkiye'nin askerî operasyon planları yapmaya başlaması olduğunu yazdı.

Dünyanın Suriye’ye yardım etmesi için iki yol bulunduğu, birinci yolun Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a gerçekleri anlatacak üst düzey bir müzakereci, ikinci yolun ise, Arap Birliği ülkeleri ve Türkiye'nin askerî operasyon planları yapmaya başlaması olduğu öne sürüldü.

İngiliz The Times gazetesi, "Suriye'yi iç savaştan kurtarma şansı" başlıklı analizinde, yaklaşık bir yıldır kenarda bekleyen uluslararası toplumun sonunda hareketlendiğini belirterek, "Suriye içinde ve dışında, rejimin bu haliyle devam edemeyeceği genel kabul görüyor" görüşüne yer verdi. Gazete, BBC Türkçe tarafından yansıtılan analizde dış dünyanın Suriye'ye yardım etmesi için iki yol olduğunu savunarak bu iki yolu şöyle sıraladı:

"İlki, birilerinin Beşar Esad'a gerçekleri anlatması. Belki bu üst düzey bir müzakereci olabilir. Bu iş için, örneğin, Kosova'da barış anlaşmasını sağlayan Rus diplomat Viktor Çernomirdin iyi bir aday olabilir. Diğer yol ise, Arap Birliği ülkeleri ve Türkiye'nin askerî operasyon planları yapmaya başlaması. Bu adım Şam yönetimine, izlediği yolun kabul edilemez olduğunu gösterecektir." (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com