Timoşenko artık serbest

Timoşenko artık serbest
Ukrayna'nın hapisteki eski Başbakanı Yulia Timoşenko'nun serbest bırakılıp bırakılmadığına dair çelişkili açıklamalar geldi.

Ancak akşam saatlerinde Reuters haber ajansı Timoşenko'nun serbest bırakıldığı haberini geçti. Reuters haberini bir görgü tanığına dayandırdı.

Timoşenko’nun serbest bırakılması haberi, meclis oylamasından kısa bir süre sonra geldi.

Ancak daha sonra Timoşenko'nun hala serbest bırakılmadığı iddia edildi. AP ajansı, Timoşenko’nun serbest bırakıldığı haberini geri çekti. Timoşenko'nun sözcüsü AP'ye “Açıklamam yanlış açıldı. Henüz serbest kalmadı” dedi.

'ANNEM YASALAR UYARINCA HALİHAZIRDA ÖZGÜR BİRİ'

Timoşenko'nun kızı Yevgenia  ise annesinin hala Harkiv şehrinde tutulduğu hastanede olduğunu söyledi. Annesi ile buluşmak için Harkiv'e gideceğini belirten Yevgenia Timoşenko, “ Ülke yasaları uyarınca annem halihazırda özgür bir insan” dedi.

Ancak akşam saatlerinde ise bu kez Reuters haber ajansı Timoşenko'nun serbest bırakıldığı haberini geçti. Reuters haberini bir görgü tanığına dayandırdı.

Eski Başbakan’ın “acilen” serbest bırakılması kararı dün meclis genel kurulunda yapılan oylamada kabul edilmişti. “Timoşenko’ya Özgürlük” başlıklı kararnamenin kabulü için 322 milletvekili “evet” oyu vermişti. Dün ise meclis Timoşenko’nun hapse atılmasına gerekçe olan yasayı değiştirmişti.

Eski Başbakan’ın “acilen” serbest bırakılması kararı, meclis genel kurulunda yapılan oylamada kabul edilmişti. “Timoşenko’ya Özgürlük” başlıklı kararnamenin kabulü için 322 milletvekili “evet” oyu vermişti. Dün ise meclis Timoşenko’nun hapse atılmasına gerekçe olan yasayı değiştirmişti. (UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com