TİMSS 2011'e seçildi

TİMSS 2011'e seçildi
Tavşanlı Hanımçeşme İlköğretim Okulu, Uluslararası Matematik ve Fen Eğitimleri Araştırması TİMSS 2011 Projesi'ne seçildi. Türkiye'den 260 ilköğretim okulunun iştirak edeceği projeye Hanımçeşme İlköğretim Okulu'ndan 4-B ve 8-C sınıfı katı

Tavşanlı Hanımçeşme İlköğretim Okulu, Uluslararası Matematik ve Fen Eğitimleri Araştırması TİMSS 2011 Projesi'ne seçildi. Türkiye'den 260 ilköğretim okulunun iştirak edeceği projeye Hanımçeşme İlköğretim Okulu'ndan 4-B ve 8-C sınıfı katılacak.

TİMSS 2011 hakkında bilgi veren Hanımçeşme İlköğretim Okulu Müdürü Ali Küçükçakır, TİMSS'in Türkiye'nin 1999 yılından beri katıldığı uluslararası 4 yıllık bir eğitim araştırması projesi olduğunu söyledi. .
TIMSS projesinin Uluslararası Fen ve Matemetik eğitimleri araştırması olarak adlandırıldığını kaydeden Küçükçakır, projeye 2007 yılında 58 ülke katıldığını 2011 yılında ise71 ülkenin katılacağını ifade etti.
“Ülkeler, kendi matematik ve fen düzeyini araştırmak amacıyla bu projeye katılmaktadır” diyen Küçükçakır, “Türkiye'nin amacı da uluslararası düzeyde fen ve matematikte nerde olduğunu belirlemektir. Bu eğitim politikası açısından ve öğrencilerimiz açısından ve istatistik bilgi olarak oldukça önemli” diye konuştu.
Nisan ayında gerçekleştirecek olan uygulamaya Türkiye'den seçilmiş 260 okulun katılacağını ve bu okullardan birisinin de Hanımçeşme ilköğretim okulu olduğunu belirten Küçükçakır, 4 -B sınıfı ve 8-C sınıflarının bu projeye katılacağını kaydetti.
Projenin Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araştırma Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından
yürütülen bir proje olduğunu vurgulayan Küçükçakır;”Burada Biz de okul olarak bu ülke fotoğrafına katkıda bulunacağız” dedi.
Değerlendirmelerin anket ve testlerle olacağını ve tükenmez kalem kullanılacağını kaydeden Küçükçakır, “Uygulama, kendi öğretmenlerimizin dışında görevlendirilen öğretmenler tarafından yapılacak” dedi.
“Ülke fotoğrafını daha iyi çekmek amacıyla öğrencilerimizin ön hazırlıkları için görevlendirildik” diyen Küçükçakır, “Önceki projelerin sonuçlarına bakıldığında ülkemizin gelişmekte olduğunu görüyoruz. 2011'de ise daha da başarılı olacağımızı inanıyorum” diye konuştu.
Öğrencilerine teşekkür eden Küçükçakır, “Öğrencilerimiz dünya çapında bir çalışmada Türkiye'yi temsil edecekleri için çok mutlular” ifadesini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com