"Tıp Fakültesi En Kısa Sürede Açılacak"

"Tıp Fakültesi En Kısa Sürede Açılacak"
AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu yaptığı basın toplantısında Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin kapanacağı yönündeki söylentileri yalanlayarak, önümüzdeki aylarda Tıp Fakültesi'nin açılarak Kütahya halkına hizmet vereceğini açıkladı. S

AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu yaptığı basın toplantısında Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin kapanacağı yönündeki söylentileri yalanlayarak, önümüzdeki aylarda Tıp Fakültesi'nin açılarak Kütahya halkına hizmet vereceğini açıkladı. Saraçoğlu ayrıca Anayasa değişikliği ve Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda da bulundu.

'TIP FAKÜLTESİ EN KISA SÜREDE AÇILACAK'
Tıp Fakültesi'nin kapanmasının söz konu olamayacağını belirten Saraçoğlu, Tıp Fakültesi'nin kuruluş aşamalarında milletvekilleri ve AKP teşkilatı olararak yoğun bir çaba gösterdiklerini söyledi. Göstermiş oldukları çabaların sonucunda Tıp Fakültesinin en kısa sürede açılacağını vurgulayan Saraçoğlu, bu konuda kamuoyunda çıkan söylentilerin doğruyu yansıtmadığını söyledi. Tıp Fakültesi ile ilgili bazı sıkıntıların olduğunu ancak bu sıkıntıların aşılması için teşkilat olarak gereken çalışmalara başladıklarını belirten Saraçoğlu, Kütahya halkına bu tür sağlık hizmetlerinin getirilmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını da sözlerine ekledi.

'TÜRKİYE'NİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE İHTİYACI VAR'
Anayasa değişiklileri paketi konusunda da açıklamalarada bulunan Saraçoğlu, Türkiye'nin bu değişikliğe ihtiyacı olduğunu belirtti.
Türkiye'nin sivil bir Anaya'ya ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Saraçoğlu, mevcut Anaya'nın Türkiye'nin ihtiyacına cevap veremediğini iddia etti. Saraçoğlu:'Şimdilik mevcut anayasada yani bir darbe anayasasında, sivilleştirme ve demokratikleştirme mücadelesi veriyor durumdayız. Aslında yapılan değişiklikler milletimizin beklentilerinin altındadır. Fakat maalesef muhalefet partileri bunu dahi idrak edememektedirler. Anlaşılması çok garip de olsa darbe anayasasının yanında yer almaktadırlar. Çağın gereklerine uygun ve milletimizin özgürlük alanını genişletecek değişiklere karşı çıkmaktadırlar. Vatandaşlarımızın ezici bir çoğunluğu bu değişimi desteklemektedir'dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin de asıl görevi; yasaları ihtiyaçlara ve çağın gereklerine göre değiştirmek ve düzenlemek olduğunu belirten Saraçoğlu, meclis çatısı altında bulunan vekillerin neden Anyasa değişikliğine karşı çıktıklarına parti olarak bir anlam veremediklerini belirtti. Saraçoğlu ayrıca Anayasa değişikliğine karşı çıkan partilerin önerilerine de her zaman kapılarının açık olduğunu belirtti.

'DEMOKRATİK AÇILIM KARDEŞLİK AÇILIMIDIR'
Mili birlik ve kardeşlik projesi çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Saraçoğlu, amaçlarının etnik ayrımcılığı ortadan kaldırmak olduğunu belirtti. Halkın başlangıçta demokratik açılımı tam olarak anlayamadığını vurgulayan Saraçoğlu, geçen zaman zarfında demokratik açılımının halk tarafından anlaşıldığına vurgu yaptı.Demokratik açılım süreci ile birlikte Türk halkını kardeşliğe doğru götürmek istediğini vurgulayan Saraçoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:'Bizler bu milleti tarihte olduğu gibi tekrar, dünyaya barış ve huzur dağıtan büyük bir medeniyetin mümessilleri haline getirme amacıyla bu siyasi mücadeleyi veriyoruz. Amacımız içte var olan tüm hastalıkları tedavi edip milletimizi ayağa kaldırmaktır. Bu millet ayağa kalktı mı, yolu bellidir. O yolda yürüyecek ve tekrar büyük bir medeniyet inşa edecektir'.
Son olarak AKP teşlikatları hakkında bilgi veren Saraçoğlu, AKP'ye sürekli yeni üyelerin dahil olduğunu belirtip büyümekte olan bir parti olduklarını sözlerine ekledi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com