Tıp Fakültesi Hastanesi tekrar canlanacak

Tıp Fakültesi Hastanesi tekrar canlanacak
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, yeni kadrolar verilmesi ve atamaların yapılmasından sonra Tıp Fakültesi Hastanesinin yeniden canlanmaya başladığını ve hastaneden sağlık hizmeti alan kişi sayısında gözle görülür artış kayd

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, yeni kadrolar verilmesi ve atamaların yapılmasından sonra Tıp Fakültesi Hastanesinin yeniden canlanmaya başladığını ve hastaneden sağlık hizmeti alan kişi sayısında gözle görülür artış kaydedildiğini bildirdi.


     Prof. Dr. Karaaslan, yaptığı yazılı açıklamada, Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kadroların serbest bırakılması sonrası hekim eksiğinin çoğunluğunu tamamlayan Tıp Fakültesinin kadrosuna, Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu hizmet kapsamında 5 yeni uzman doktorun katıldığını belirtti.
     Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Göğüs Hastalıkları branşlarında kadro açılarak atanacak doktorların beklendiğini ifade eden Prof. Dr. Karaaslan, şunları kaydetti:
     ''Tıp Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Osman Genç'in atamasıyla yeni bir yapılanma içine girdik. Ortopedi ve Travmatoloji branşında Yrd. Doç. Dr. Sermet İnal ve Biyokimya Anabilim Dalında Yrd. Doç. Dr. Mustafa Altaş, görevlerine başladı. Fakülte ve Hastanenin en iyi, en kaliteli sağlık hizmetini vermesi için gerekli çabayı gösteriyoruz. Yeni kadrolar verilmesi ve atamaların yapılmasından sonra Tıp Fakültesi Hastanesi yeniden canlanmaya başladı ve hastaneden sağlık hizmeti alan kişi sayısında gözle görülür artış oldu. Hastanemiz yeni kadrolarla yeniden hayat buldu. Amacımız en kısa sürede Tıp Fakültesi Hastanesini en iyi, en kaliteli sağlık hizmetini verir hale getirmektir.''
     Prof. Dr. Karaaslan, muayene için randevu işlemlerinin internette ''http://dph.dpu.edu.tr'' sitesinden veya telefonla yapılabildiğini, tahlil sonuçlarının ise yine aynı siteden öğrenilebildiğini duyurdu.
    
     -FAKÜLTE VE HASTANE KADROSU-
    
     Tıp Fakültesi ve Hastanesinin branşlara göre doktor ve akademisyen kadrosu, yeni atamaların ardından şöyle oluştu:
     Doç. Dr. İsmet Bulut (Göğüs Hastalıkları), Doç. Dr. Sibel Canbaz Kabay (Nöroloji), Doç. Dr. Cem Algın ve Yrd. Doç. Dr. Fatih Yaylak (Genel Cerrahi), Yrd. Doç. Dr. Fatih Özcura (Göz Hastalıkları), Yrd. Doç. Dr. Nadi Keskin ve Yrd. Doç. Dr. Hakan Çoksüer (Kadın Hastalıkları), Fatih Oğan (Kulak Burun Boğaz), Doç. Dr. Şahin Kabay ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yücel (Üroloji), Yrd. Doç. Dr. Tayfun Aydın (Anesteziyoloji ve Reanimasyon), Yrd. Doç. Dr. Sermet İnal (Ortopedi ve Travmatoloji), Yrd. Doç. Dr. Müjgan Güngör Hatipoğlu (Diş Oral Diagnoz-Radyoloji), Yrd. Doç. Dr. Hasan Hatipoğlu (Diş Periodontoloji), Yrd. Doç. Dr. Gürel Pekkan (Diş Porteik Tedavi), Doç. Dr. Figen Taşer (Anotomi), Yrd. Doç. Dr. Sait Altıkat ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Altaş (Biyokimya), Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Küçük (Fizyoloji), Yrd. Doç. Dr. Ahmet Koçak (Histoloji ve Embriloji), Yrd. Doç. Dr. Cihangir Akdemir (Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji), Yrd. Doç. Dr. Yasemin Tekşen (Farmakoloji)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com