'Tır'da MİT elemanının da bulunduğu doğru mu?'

'Tır'da MİT elemanının da bulunduğu doğru mu?'
Uluslararası yardım derneği statüsünde olan İHH hakkındaki söylentiler almış başını gidiyor

Başbakan Erdoğan’a, İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’na ait bir tırda, mühimmat bulunduğu şüphesiyle durdurulması soruldu.

Uluslararası yardım derneği statüsünde olan İHH hakkındaki söylentiler almış başını gidiyor.Başlardaki söylentilerin kanıtlarla desteklenmesi ve İHH yardım konvoylarının sürekli ihbar edilmesi de ‘neyin örtbas edilmeye çalışıldığı’ sorularını  akıllara getiriyor.

İHH, daha önce de PKK’lılara yardım ettiği şüphesiyle takibe alınmıştı.

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı’na Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemeyle bir soru önergesi verdi.Gen soruda Başbakan Erdoğan’a “1 Ocak 2014 tarihinde İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’na ait veya kiralanan bir TIR Kırıkhan-Reyhanlı yolu üzerinde Jandarma ekiplerince durdurulmuş mudur?” diye soruldu.

Tanrıkulu, soru önergesinde şöyle dedi:“-Hatay'da silah yüklü olduğu şüphesiyle durdurulan TIR'da iddiaya göre İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Bölge Müdürü ve bir MİT elemanın da bulunduğu doğru mudur?

-TIR içindeki bir MİT mensubunun arama yaptırmamakta direttiği ve aracın kendi kontrollerinde olduğunu söylediği doğru mudur?

-1 Ocak 2014 tarihinde durdurulan TIR’da MİT çalışanı görevlendirilmiş midir? Görevlendirilmişse MİT görevlisi hangi amaç ve gerekçe ile görevlendirilmiştir?

-Kırıkhan-Reyhanlı yolu üzerinde Jandarma ekiplerince durdurulan TIR, durdurulduğu anda silah ve mühimmat yüklü müydü?-TIR’da gıda maddeleri arasında gizlenen roket başlıkları ile silah ve mühimmat bulunduğunun Jandarma tarafından tespit edildiği doğru mudur?

-TIR’a el konulmuş mudur?

-TIR'ın sahibi veya kiralayanı İHH - İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı mıdır? İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vâkıfın yöneticileri kimlerdir?

-Söz konusu TIR hakkında yetkili savcılık tarafından yasal işlem yapılmış mıdır?-3 kişinin gözaltına alındığı doğru mudur veya gözaltına alınan kişiler bulunmakta mıdır?

-TIR’ın taşıdığı yük cinsi ve miktarı resmi tutanak hazırlanarak kayıt altına alınmış mıdır?”  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com