Titanik, 100 yıl sonra sefere çıktı

Titanik, 100 yıl sonra sefere çıktı
Tarihin en büyük deniz faciasının anısına, Titanik'in yolculuğu tekrarlanacak.

Kuzey Atlantik'te 15 Nisan 1912'de bir buzdağına çarptıktan sonra batan Titanic faciasından 100 yüzyıl sonra, transatlantik gemisinin bir replikası 1309 yolcusuyla İngiltere'den New York'a gitmek hareket etti.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!  

'MS Balmoral' olarak adlandırılan gemi, 100 yıl önce aysberge çarpıp batan atası gibi Southampton limanından New York'a gitmek üzere yola çıktı.

İngiltere'nin Southampton Limanı'ndan yola çıkan gemi batan Titanic'te olduğu gibi 1309 yolcu ile hareket etti. Üzerlerinde 100 yıl öncesini anımsatan kıyafetler giyen yolcular limana yakınlarıyla geldi.

Titanic gemisinin rotasını izleyecek kruvaziyere adım atan yolcuların öncelikle can yeleklerini denedi.  28 ülkeden gelen ve büyük kısmını Titanic faciasında ölenlerin yakınlarının oluşturduğu yolcular gemideki 1 haftalık süre boyunca geçmişi anacak.

Titanic'te yenilen yemekleri yiyecek olan yolcular tarihçiler ve uzmanlardan felakete ilişkin hikayeler dinleyecek.  Gemi okyanusa açılmadan önce Titanic'in Fransa'nın Cherbourg limanına ve İrlanda'nın Kobh limanlarına uğrayacak. 12 gece sürecek gezide yolcular 100 yıl önce olduğu gibi beslenip aynı müzik eşliğinde dans edecek.

Bu yolcuğun fikir babası olan isim, aynı zamanda seyahat acentasının da sahibi olan Miles Morgan. Morgan, tüm güvenlik önlemlerinin alındığını, buzdağından korkmadıklarını söyledi. MS Balmoral, 2009'da Biscay körfezinde meydana gelen fırtınada adeta kayık gibi sallanmış  batmaktan son anda kurtulmuştu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com