Tiyatro Ak'la Kara Akdeniz'de

Tiyatro Ak'la Kara Akdeniz'de
Vodvil tiyatrosunun tartışmasız en büyük yazarı olarak öne çıkan Ray Cooney’in, son oyunlarından biri olan; ‘Tom, Dick ve Hary’i Türkiye’de ilk defa sahneleyen Tiyatro Ak’la Kara oyuncuları, Adana’daki gösterim öncesinde Özel Akdeniz Okulları’nı ziyaret

Vodvil tiyatrosunun tartışmasız en büyük yazarı olarak öne çıkan Ray Cooney’in, son oyunlarından biri olan; ‘Tom, Dick ve Hary’i Türkiye’de ilk defa sahneleyen Tiyatro Ak’la Kara oyuncuları, Adana’daki gösterim öncesinde Özel Akdeniz Okulları’nı ziyaret etti. Burada öğrenciler tarafından kapıda karşılanan oyuncular, daha sonra Yönetim Kurulu Başkanvekili Aycan Aktürk'ü makamında ziyaret ettiler.
Aralarında Ece Uslu ve Payidar Tüfekçioğlu gibi ünlü isimlerin de Tiyatro Ak’la Kara oyuncularının tam kadro olarak hazır bulunduğu ziyarette; tiyatronun kurucuları Savaş Özdural ve Kerem Kobanbay ile birlikte Hakan Altuntaş, Nur Subaşı, Nazan Diper, Mustafa Dinç, Beril Senvarol ve Taylan Altıhan da yer aldı.
Tiyatro yapmanın hiçte kolay olmadığını, özellikle özel tiyatroların, şehir ve devlet tiyatrolarına göre gişe kaygısı taşıdığını anlatan Payidar Tüfekçioğlu, her şeye rağmen Anadolu’yu karış karış gezerek, tiyatro izleyicisine ulaşıp, onlara keyifli anlar yaşatmaya çalıştıklarını anlattı.
Kerem Kobanbay da, ‘Tom, Dick ve Hary’ adlı tiyatro oyununda izleyici düşündürmenin de ötesinde onları güldürmeyi amaçladıklarını, Haldun Dormen’in de oyunun süpervizörlüğünü üstlenirken, yönetmenlik koltuğunda da Ali Altuğ’un oturduğu bilgisini verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özel Akdeniz Okulları Yönetim Kurulu Başkanvekili Aycan Aktürk de, her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını belirterek, Türk tiyatrosuna dün olduğu gibi bugün de gereken katkı ve desteği sunmaya çalıştıklarını dile getirdi.
Yönetim Kurulu Üyesi Sevinç Gen de Türk tiyatrosunun gururu olmayı başarmış bir ekibi okullarında ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.
Öte yandan, Ece Uslu ve Payidar Tüfekçioğlu, Özel Akdeniz Okulları’nın ‘Ziyaretçi Defteri’ni de imzaladı. Tüfekçioğlu, deftere şu görüşlerini aktardı; “Akdeniz Okulları öğrenci, öğretmen ve idarecilerinin bizi böyle sıcak karşılaması hepimizi çok duygulandırdı. Umarım, sloganınız olan; ‘Sevgi, güven ve başarı’ tüm Türkiye Cumhuriyeti için geçerli olur. Aydınlık bir Türkiye’ye.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com