Tiyatro Krizinin Bir Numarası Konuştu!

Tiyatro Krizinin Bir Numarası Konuştu!
Başbakan Erdoğan'ın kızının tiyatroyu terk etmesine neden olan tiyatrocu ilk kez konuştu...

Devlet Tiyatroları (DT) sanatçısı Tolga Tuncer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın izlediği oyunundaki söz konusu davranışının üzerine ilk defa konuştu.

VÜCUT DİLİNİ SÜREKLİ KULLANDIM

Devlet Tiyatroları (DT) Sanatçısı Tolga Tuncer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın izlediği oyunundaki söz konusu davranışının, bir yanlış anlamadan kaynaklandığını düşündüğünü belirterek, "Çünkü ben bu oyunu bugüne kadar her oynayışımda ulaşabildiğim seyircilerle göz teması kurup onları da oyunun içine çekebilmek için oyunculuğun araçları olan jest, mimik, vücut dili gibi temel unsurları sürekli kullandım. Anladığım kadarıyla böyle bir oynayış biçiminin yarattığı algılama, amacından farklı biçimde değerlendirilmiştir" dedi.

Tuncer yaptığı yazılı açıklamada, 8 Nisan'da Ankara Büyük Tiyatro'da sahnelenen "Genç Osman" oyununun temsili sırasında bir sahnede ön sırada oturan iki hanım seyircinin salonu terk ettiğini gördüğünü, üç sezondur 177 kez kapalı gişe oynanmış bir oyunda böyle bir davranışla ilk kez karşı karşıya kalmanın bir sanatçı olarak kendisini ve diğer sanatçı arkadaşlarını üzdüğünü ifade etti. Tuncer, şu ifadelere yer verdi:

O KİŞİNİN KİM OLDUĞUNU BİLMİYORDUM
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com