Tiyatroda çevreci çocuk şenliği

Tiyatroda çevreci çocuk şenliği
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, “Temiz Türkiyem Çevre Çiçekleri Projesi” kapsamında ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik Türkiye genelinde düzenlediği “Çevre Çiçekleri Tiyatro Gösterileri” devam ediyor.

Çevre bilincini çocuklara erken yaşta kazandırmak isteyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Temiz Türkiyem Çevre Çiçekleri Projesi” kapsamında 30 bin öğrenciye tiyatro gösterimi yaptı. Bakanlık, Mayıs sonuna kadar 70 bin öğrenciyi tiyatro ile buluşturmayı hedefliyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, “Temiz Türkiyem Çevre Çiçekleri Projesi” kapsamında ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik Türkiye genelinde düzenlediği “Çevre Çiçekleri Tiyatro Gösterileri” devam ediyor. Gösteride tüm çocuklara, Türkiye’de bir ilk olan “Çevre Müfettişi” kimlik kartları da dağıtılıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın katılımıyla Nisan ayı başında Üsküdar’da açılışı yapılan Çevre Çiçekleri Tiyatro Gösterileri, çocukların çevre konusunda eğitimi ile bireyin bilinçlenmesi ve sorumluluk sahibi olmaları amacıyla profesyonel bir oyuncu kadrosu ile sahneleniyor.

Türkiye genelinde Küçükçekmece, Bağcılar, Esenler, Üsküdar, Fatih, Altındağ, Keçiören, Sincan, Şahinbey, Adapazarı, Trabzon, Adıyaman, Uşak ve Bilecik Belediyesi olmak üzere toplam 14 belediyede, pilot çalışmalar başladı.
Proje dahilinde, ilkokul çocuklarına yönelik tiyatro gösterilerine devam eden bakanlık, bugüne kadar 30 bin ilkokul öğrencisine tiyatro gösterisi düzenledi. Proje, Mayıs sonunda 70 bin çocuğa ulaşacak. (SBK)


ÇEVRECİ MÜFETTİŞLER İŞ BAŞINDA
Sergilenen tiyatro gösterisi öncesinde bakanlık tarafından “Çevre Müfettişi” kimliklerine kavuşan öğrenciler, gördükleri çevre sorunlarını yetkililere bildirecek. Çevrenin korunması ve geliştirilmesinde karşılaştıkları sorunları aktarmakla görevli olan çevreci müfettişler sayesinde, çevre sorunlarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Minik müfettişler, ayrıca bakanlık ve belediyeler tarafından belirlenen hizmetlerden öncelikli olarak yararlanabilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com