TKDK personeline "proje döngüsü eğitimi"

TKDK personeline "proje döngüsü eğitimi"
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörlüğü personeline "Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı Eğitimi" verildi.

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen ve TKDK Kütahya İl Koordinatörlüğü personeline yönelik gerçekleştirilen Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı Eğitimi tamamlandı.

Eğitime TKDK Kütahya İl Koordinatörlüğünde görevli 34 uzman personel katıldı. 5 gün süren programda proje mevcut durum analizi, sorun analizi, hedef analizi, strateji analizi, paydaş analizi, kaynak planlama, bütçe planlama değerlendirme, veri toplama ve mantıksal çerçeve yöntemleri, raporlama ve değerlendirme konularında teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

TKDK İl Koordinatörü İhsan Kaynak, yaptığı açıklamada, "Avrupa Birliğinden IPARD Programının uygulanmasıyla ilgili yetki devrini aldıktan sonra diğer 22 il ile birlikte hibe çağrılarına çıkarak proje kabulüne başlayacak olan İl Koordinatörlüğü Kurum personelinin mesleki gelişimine oldukça önem vermektedir. Bu anlamda değerlendirildiğinde Kalkınma Bakanlığı ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Teknik Destek Programı Kurumların Kapasitelerini geliştirmeleri açısından oldukça önemli bir fırsattır. Bundan sonraki süreçte de Kütahya İline daha kaliteli ve verimli hizmet vermek adına çalışmalarımız kendini sürekli olarak geliştiren bir kurum anlayışıyla devam edecektir" dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com