TKİ Tavşanlı Linyitspor'un başarı öyküsü

TKİ Tavşanlı Linyitspor'un başarı öyküsü
TKİ Tavşanlı Linyitspor’un amatör ligden profesyonel lige yükseldiği 2006-2007 sezonunda takımın teknik direktörlük görevini yürüten Erhan Sarıgöl, 6 yıl öncesine Bolu’da oynanan Beylikdüzü karşılaşmasından bugünlere gelen ve şu anda Türkiye’nin en önemli

TKİ Tavşanlı Linyitspor’un amatör ligden profesyonel lige yükseldiği 2006-2007 sezonunda takımın teknik direktörlük görevini yürüten Erhan Sarıgöl, 6 yıl öncesine Bolu’da oynanan Beylikdüzü karşılaşmasından bugünlere gelen ve şu anda Türkiye’nin en önemli 36 takım arasında bulunan meteorların başarı öyküsünü ve takım ruhunu anlattı. 

TKİ Tavşanlı Linyitspor’un profesyonel liglerde mücadele edebilmesinde önemli emeği bulunan Erhan Sarıgöl, kalbinde Linyitspor aşkının hiçbir zaman yok olmayacağını söyleyerek, “Kulübün bugünlere geliş serüveninde bir nebze olsun katkım olduysa bu yaşanabilecek en büyük onur ve gururdur” dedi.

2007 yılının Mayıs ayında oynanan İstanbul temsilcisi Beylikdüzüspor maçını 2-1 kazanarak 3. Lige yükselen Linyitspor 13 yıl aradan sonra tekrar profesyonel liglere “Merhaba” demişti. Sarıgöl, o dönemki futbolcu yapısı ve takım ruhundan söz ederek camianın bugünlere gelişinde hala süre gelen o takım ruhunun devam ettiğini belirtti.

Erhan Sarıgöl, uzun yıllardır kırmızı-siyahlı formayı terleten ve takım kaptanlığı yapan Hasan Yaşar, Apdi Aktaş ve Mehmet Besler’in çok kuvvetli ve köklü camiaların yer aldığı PTT 1. Ligde futbol oynamalarının Linyitspor ruhunu açıkça yansıttığını anlattı.

Sarıgöl, “Bolu’ya gitmeden önce amatör maçlarımızı 3-5 kişiye oynuyorduk. 2007 yılının mayıs ayında Bolu stadına çıktığımızda Tavşanlılı sporseverlerin bizlere ne kadar çok inandığını ve birlik beraberlik içerisinde olabileceğimizi gösterdi. O gün taraftarımızla, yönetimimizle, Tavşanlı esnafı ve halkıyla Türkiye liglerinde başarılı olabileceğimizi hissettik. Kendimizden kat kat üstün olan bir rakibi yenerek tüm Türkiye’ye Linyitspor ruhunu anlatmayı başardık.

Bizim bıraktığımız noktada sonradan görev alan teknik direktörlerimiz ve ekipleri daha başarılı sonuçlar getirerek kulübümüzü Türkiye’nin en seçkin kulüpleri arasına sokmayı başarmıştır. Gelinen bu süreçte eğer benim de bir nebze olsun katkımın olduğunu düşünler varsa bu benim çocuklarıma bırakabileceğim en büyük onur ve gurur vesilesidir” ifadelerini kullandı.

Eski futbolcuları Hasan Yaşar, Apdi Aktaş ve Mehmet Besler’in karakterli futbolcular olduğunu ifade eden Sarıgöl, “Onlar futbol tecrübeleri, bilgilerinin yanında azim çalışmalarıyla bugün hala kulübümüzün vazgeçilmez oyuncuları arasında yer almaktadır. Onların futbolu bıraktıktan sonra da Türk sporuna çeşitli kademelerde hizmet edeceğine inanıyor ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com