TKK, Pazarlar'da sulama sistemlerine start verdi

TKK, Pazarlar'da sulama sistemlerine start verdi
Tarım Kredi Kooperatifleri(TKK) Kütahya Bölge Birliği Pazarlar Belediye Başkanlığı ile ortaklaşa Pazarlar İlçesinde “Göletimizin suyu Toprakla Buluşuyor” konulu panel düzenledi.

Tarım Kredi Kooperatifleri(TKK) Kütahya Bölge Birliği Pazarlar Belediye Başkanlığı ile ortaklaşa Pazarlar İlçesinde “Göletimizin suyu Toprakla Buluşuyor” konulu panel düzenledi.

Pazarlar Çok Programlı Lisesi Konferans salonunda düzenlenen panel'e konuşmacı olarak Eskişehir Toprak ve Su Kaynakları Araştırma Enstitüsü Müdürü Ertuğrul Karaş, Tarım Kredi Kooperatifleri(TKK) Kütahya Bölge Müdür Yardımcısı Erdal Sevim, Bölge Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri Ersin Aydın, Ayşegül Pehlivan ve Pazarlar Tarım Kredi kooperatifinde görevli Ziraat Mühendisi Ensin Vapur katıldı.
Paneli dinleyici olarak Pazarlar Kaymakamı Murat Beşikci, TKK Kütahya Bölge Müdürü Namık Yüksel, Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, Sofular Belediye Başkanı Mehmet Ali Özdemir, Ak Parti Pazarlar İlçe Başkanı Bilal Demirci Ziraat Bankası Pazarlar Şubesi Müdürü Haldun Aydın Köroğlu ve çok sayıda üretici katıldı.
Panelin Açılış Konuşmasını Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun yaptı. Başkan Torun, “İlçemize büyük yatırımlara imza atan Tarım Kredi Kooperatiflerine teşekkür ederim. İyiki varsınız Tarım Kredi Kooperatifleri. İlçemizin gelir kaynağının Tarıma dayalı olması ile Tarım Kredi Kooperatiflerine sevkimiz kat tat artıyor. Tarım Kredi Kooperatifleri de bu sevgimizi bizlere fazlası ile veriyorlar. İlçemizin tarım konusunda kalkınması için yatırım yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Müdürü Namık Yüksel'e ve tüm çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.
Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya Bölge Müdürü Namık Yüksel, “Pazarlar için yaptığımız yatırımlar damlama sistemlerinin kurulması ile devam edecek. Üreticimizin ne ihtiyacı varsa biz ordayız. Damlama sistemlerini piyasada en uygun fiyata biz yapıyoruz ve aynı zamanda kaliteli malzeme kullanıyoruz. Sizlerden Tarım Kredi Kooperatifine sahip çıkmanızı istiyorum. Sahip çıkmada borçlarınızı zamanında ödemenizle olur” diye konuştu.
Panele katılan konuşmacılar sulama sistemleri hakkında genel bilgi verdikten sonra Damlama sulamanın faydaları ve damlasa su ile üreticinin kazançları hakkında bilgi verdiler.
Panele Başlamadan önce TKK Kütahya Bölge Müdürlüğünde Görevli Ziraat Mühendisi Ersin Aydın tarafından damlama sulama sistemleri hakkında kısa bin sunum verildi.
Eskişehir Toprak ve Su Kaynakları Araştırma Enstitüsü Müdürü Ertuğrul Karaş, “Damla su ile yapılan arazide üreticinin yaklaşık üç kat daha fazla kaliteli ürün alınabilir. Pazarlar damlama sulamada diğer yerlere göre daha şanslılar. Hiçbir şekilde enerji harcamadan damlama sulamalarını yapabilecekler. Ayrıca Devletin verdiği desteklemelerden de faydalanabilecekler” dedi.
Tarım Kredi Kooperatifleri(TKK) Kütahya Bölge Müdür Yardımcısı Erdal Sevim, “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bizler sizlere proje yapma, projeyi uygulama, bilgilendirme ve sıfır faizle kredi verme konularında tam destek vereceğiz. Tarım Kredi Kooperatifimizdeki uzmanlar tarafından bahçelerinizi damlama sistemlerini kurmaya talibiz. Bizim vereceğimiz fiyatlar piyasanın en uygun fiyatlarıdır. Ayrıca kurduğumuz sistemler kullanılan malzemelerle birlikte 2 yıl garantilidir. Her zaman çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Panel Sonunda İlçe Kaymakamı Murat Beşikci, Panele konuşmacı olarak katılanlara, Paneli düzenleyen Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Namık Yüksel ile Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun'a ve Panele izleyici olarak katılan üreticilere teşekkür etti ve Kaymakam Beşikci, “2011 yılının Pazarlar ilçemizin damlama sulama ile bol ve kaliteli ürün alma yılı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Panelden sonra, İlçe kadınları tarafından el emeği göz nuru ile dokunan el halısı Pazarlar Kaymakamı Murat Beşikci ve Belediye Başkanı Ahmet Torun tarafından TKK Kütahya Bölge Müdürü Namık Yüksel'e hediye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com