TL dünya’nın en çok değer kaybeden para birimi oldu!

TL dünya’nın en çok değer kaybeden para birimi oldu!
AKP Hükümeti Türk Lirası’nın itibarını da yerle bir etti, tıpkı diğer değerlerimizi yerle bir ettiği gibiAKP Hükümeti
’nin görevde olduğu 11 yıl boyunca Türk Lirası hiç bu kadar değer kaybetmemişti.

İçinde Türk geçen her şeyi yok etmeye yemin etmiş gibi görünen  AKP Hükümeti ve Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Türkiye ekonomisi süper, şahane, Türk Lirası dünyada hak ettiği yerde şimdi’’ söylemlerinin yalan balonu da 17 Aralık büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının örtbas edilme girişimiyle hızla patladı.Başbakan Erdoğan, büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarında adı geçen AKP’li 4 Bakanları, Bakan çocuklarını ve AKP yandaşları ünlü işadamlarının deşifre olması üzerine ilk anlarda hukuk kurallarını işletseydi, savcı, hakim ve polislerin operasyonların üstüne gitmesini kolaylaştırsaydı bugün para birimimiz bu derece değer kaybetmezdi.

Türk lirasının değer kaybetmesinin sonuçlarını da yine sadece ve sadece Türk Halkı çekeceği için Başbakan Erdoğan rahat gibi.11 yıllık AKP Hükümeti iktidarı boyunca yolsuzluk yapmış kişilerin evlerindeki ayakkabı kutularından Türk Lirası yerine 4.5 milyon dolar çıkması da ayrıca dikkat çekici bir noktaydı.

AKP Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarını örtbas etme çabası zaten kimlerin yolsuzluk içinde olduğunu gösterirken, operasyonları yöneten savcı ve polislerin engellenmesi de büyük resimdeki suçluları ilan eder durumda önümüzde durmakta.Yargı siyaset gerilimi sonucu TL bir ayda yüzde 8.33 düşüşle, “Dünya’nın en çok değer kaybeden para birimi” oldu.Türkiye’den sonra yüzde 6’lık düşüşle Arjantin Peso’su, yüzde 5.81 düşüşle de G. Afrika Rand’ı geliyor. İşte size AKP’nin ekonomideki başarılarından biri daha.

Hayaldi gerçek oldu Türkiye!AKP Hükümeti Türk Lirası’nın itibarını da yerle bir etti, tıpkı diğer değerlerimizi yerle bir ettiği gibi.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com