Tmmob Haftası Aydın'da Düzenlenen Törenle Kutlandı

Tmmob Haftası Aydın'da Düzenlenen Törenle Kutlandı
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Haftası, Aydın'da da düzenlenen törenle kutlandı...

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Haftası, Aydın'da da düzenlenen törenle kutlandı.
Aydın Valiliği önünde düzenlenen törende, Atatürk anıtına çelenk sunumun ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Düzenlenen törene, TMMOB Aydın İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Metin Albeyoğlu, Elektrik Mühendisler Odası, Harita ve Kadastro Mühendisler Odası, İnşaat Mühendisler Odası, Kimya Mühendisler Odası, Maden Mühendisler Odası, Makine Mühendisler Odası, Orman Mühendisler Odası, Ziraat Mühendisler Odası ve Mimarlar Odası üyeleri katıldı.
TMMOB Aydın İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Metin Albeyoğlu, törende yaptığı konuşmada, 6235 sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği yasasının kabulünden sonra, 1. Genel Kurulunu 18 Ekim 1954 tarihinde yapan TMMOB ve bağlı odaların mesleki demokratik kitle örgütleri olduğunu söyledi.
Albeyoğlu, kuruluşunda 10 odası ve yaklaşık olarak 8 bin üyesi bulunan TMMOB‘un, oda sayısı 24‘e, üye sayısı ise yaklaşık 410 bine ulaştığını ve Aydın ilinde ise yaklaşık olarak 3 bin 500 mühendis, mimar ve şehir plancısının görev yaptığını belirtti. Albeyoğlu, ''Ancak unutulmamalıdır ki gücünü üyelerinden alan TMMOB ve ona bağlı odalar olarak bizler bu güne kadar hiçbir siyasi iktidar karşısında inandığımız doğruları söylemekten çekinmedik. Bu ülkenin ve bu halkın yararına olan doğruları söylemeyi bu günden itibaren de sürdüreceğiz'' diye konuştu.
TMMOB Aydın İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Metin Albeyoğlu, TMMOB Haftası’nın Aydın ve ilçelerine çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com