TMSF'den açıklama geldi

TMSF'den açıklama geldi
Show TV'nin satışıyla ilgili açıklamada bulunan TMSF, herhangi bir hukuksal engel bulunmadığını belirtti.
KRİZ İDDİALARI YALANLANDI

Show TV'nin satışının, kurum açısından tamamlandığı belirtilen açıklamada, hukuki bir belirsizlik ya da tereddüdün bulunmadığını belirtildi. 
 
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Show Tv'nin satış işleminde kriz yaşandığına dair haberler üzerine bir açıklama yaptı.
 
TMSF, yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;
 
TMSF Çukurova Grubun’dan olan kamu alacağının tahsili amacıyla, Gruba ait Show Tv’ninde içinde bulunduğu 12 şirketin yönetimini devralmış ve bunu da 17.05.2013 tarihinde kamuoyuna duyurmuştur. Kamu alacaklarının en yüksek değerle tahsili ve Fona devredilen bankaların kamuya maliyetinin asgari seviyelere indirilmesi prensibiyle çalışmalarını etkin ve kararlı bir şekilde sürdüren Kurumumuz, bu çerçevede Show Tv’ de bulunan Çukurova Grubu hisselerinin ilgili grup tarafından rızaen satışına imkan sağlamış ve satış işlemi gerçekleşmiştir. Bu somut duruma rağmen, Ulusal bir gazetede sanki satış sürecinde bir belirsizlik ve hukuki engeller varmış gibi kamuoyunu yanlış bilgilendiren gerçek dışı haber yapılmıştır.
 
"SATIŞ TAMAMEN BİTİRİLMİŞTİR"
 
Kurumumuz bu satışta, Çukurova Grubu’nun hisselerinin satışına kamu alacaklısı sıfatıyla muvafakat eden konumunda bulunmuştur. İktisat Bankasından kaynaklanan kamu alacakları sebebiylede, daha önce Erol Aksoy Grubu adına AKS TV’de bulunan bir kısım hisselerin, TMSF adına tescil edildiği, dolayısıyla bu hisselerin de hissedar sıfatıyla Fon tarafından satıldığı kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Bu şekilde Show Tv’nin satış işlemi kurumumuz açısından tamamlanmış olup herhangi bir hukuki belirsizlik veya tereddüt de bulunmamaktadır.Satışın gerçekleştirildiği tarihten itibaren yapılan tüm açıklamalara rağmen, bir gazetede gerçek dışı haberler üretilerek bu şekilde kamuoyunun yanıltılmasına dönük gayretleri üzüntüyle izlemekteyiz.Başlangıç itibariyle sehven yapıldığını düşündüğümüz bu haberlerin düzeltilmesi için yapmış olduğumuz tüm açıklama  ve girişimlere rağmen, ısrarla bu tür haberlerin yayınlanmasına devam edilmektedir. Bu durum, Kamuoyuna haber verme görevinden ziyade kurumumuzu bilinçli bir şekilde yıpratma gayreti olduğu düşüncesini tarafımızda oluşturmuştur.Kamuoyu tarafından bilinmektedir ki TMSF bu güne kadarki faaliyetlerinde şeffaf davranmaya dikkat etmiş ve kendisine kanunla verilen kamu alacağı tahsil görevini en iyi şekilde yerine getirme gayretinde olmuştur. Bu görev ve gayret bundan sonra da devam edecektir.Ancak hukuka aykırı, mesnetsiz, karalayıcı ve gerçek dışı haberler karşısında da hukuktan kaynaklanan bütün haklarımız sonuna kadar kullanılacaktır."

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com