TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
"Milli iradenin sandığa yansımasıyla yerel yönetimlerde yeni bir dönem başlamıştır"

ANKARA (AA) - TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, milli iradenin sandığa yansımasıyla yerel yönetimlerde yeni bir dönemin başladığını kaydetti.

Hisarcıklıoğlu, yazılı açıklamasında, yerel seçimleri ve 2013 yılı büyüme rakamlarını değerlendirdi.

Seçimlerde milletin büyük bir olgunluk ve yüksek katılımla sandıklara gittiğini ve demokrasiye sahip çıktığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, milli iradenin sandığa yansımasıyla yerel yönetimlerde yeni bir dönem başladığını bildirdi.

Türkiye'nin 2023 hedeflerine doğru yol alırken, hür iradesini ortaya koyan millet için seçimlerin hayırlı olmasını dileyen Hisarcıklıoğlu, seçilen başkanlara ve yöneticilere başarı diledi.

Seçim döneminin sona ermesiyle ekonomiye ve yapısal reformlara odaklanılması gerektiğine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, reel sektöre ağırlık vererek, üretimin, ihracatın milli mesele olarak algılanmasını ve artırılmasını istedi.

Küresel rekabetin giderek arttığı bugünkü koşullarda, üretim ve ihracat maliyetlerinin azaltılması, reel sektörün üzerindeki yüklerin indirilmesi, girdi maliyetlerinin makul seviyelere çekilmesinin öncelikli hedef olması gerektiğini dile getiren Hisarcıklıoğlu, "Milletimizin daha zengin ve müreffeh olmasının yolu huzur ve istikrardan geçer. Çünkü huzur ticareti, ticaret zenginliği getirir. Bunun için artık hepimizin günlük çalkantılardan sıyrılıp işine odaklanması lazım" ifadesini kullandı. 

- "Türkiye’nin orta vadeli büyüme trendleri korundu"

Hisarcıklıoğlu, bugün açıklanan yüzde 4'lük 2013 büyüme rakamının Türkiye’nin orta vadeli büyüme trendlerinin korunduğunu gösterdiğine işaret ederek, özellikle özel sektörün makine teçhizat yatırımlarının 2013'ün son çeyreğinde büyümeye yüzde 1'in üzerinde katkı yapmasının olumlu olduğunu belirtti. Bunun özel sektörün Türkiye'ye ve ekonomiye duyduğu güvenin en önemli göstergesi olduğunu bildiren Hisarcıklıoğlu, yatırımların artarak devam edebilmesi için küresel koşulların zorlaştığı ve rekabetin arttığı bu günlerde, yatırımcıların sorunlarının öncelikli olarak ele alınmasının en büyük temennileri olduğunu ifade etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com