TOBB'dan KÜTSO'ya ''Akredite Oda'' sertifikası

TOBB'dan KÜTSO'ya ''Akredite Oda'' sertifikası
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çatısı altındaki tüm oda ve borsaların, üyelerine en etkili ve kaliteli seviyede hizmet vermesi amacıyla kurulan Oda-Borsa Akreditasyon Sistemi kapsamında, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, (KUTSO) yaptığı iyileşti
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çatısı altındaki tüm oda ve borsaların, üyelerine en etkili ve kaliteli seviyede hizmet vermesi amacıyla kurulan Oda-Borsa Akreditasyon Sistemi kapsamında, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, (KUTSO) yaptığı iyileştirme ve geliştirme çalışmaları sonucunda, 2008 yılında “Akredite Oda” unvanını kazandı. 
Yeniden akredite olan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın "Akredite Oda sertifikasını" Genel Sekreter Salih Nafi Alıç ile Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Melike Köse birlikte aldı.
Törende konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların üyelerine en üst standartta hizmet vermesini öngören akreditasyon sisteminin önemine işaret ederken, “Kanaat önderi olan oda ve borsalarımız her zaman bir adım önden gitmeli. Takip eden değil, yönlendiren olmalı” diye konuştu.
Akreditasyon projesi ile amaçlarının oda ve borsaların kapasite ve hizmet kalitesini artırmak olduğunu vurgulayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Oda ve Borsalarımızın bu noktaya gelmesi, hem özel sektörümüz hem de ülkemiz açısından çok önemli. Sizler, ilinizde ve ilçenizde üyelerinizle temas kuracak, onların nabzını tutacak ve hizmet üreteceksiniz ki, biz de burada sizin sesiniz olabilelim. Sizin sesinizi, Türk iş camiasının sesini daha iyi duyuralım. Bu kapsamda, Oda ve Borsalarımızın üyeleri ile bağlarını kuvvetlendirmek ve sürdürülebilir bir sistem kurmak için 2001 yılında Dünya örneklerini inceledik. 3 temel hedefimiz vardı: Oda ve borsalarımızın hizmet kalitesini artırmak, en üst seviyede standart bir hizmet sağlamak, üyeleri ile odalarımızın bağlarını kuvvetlendirmek. Sonuçta en iyisi olduğunu gördüğümüz İngiltere ve Almanya’nın Odalarını örnek alarak bir sistem oluşturduk ve “Akreditasyon Sistemini” kurduk. Sistemi alıp orada bırakmadık. Her zaman söylediğim gibi, akreditasyon yaşayan bir süreçtir. O yüzden biz de değişen şartlara ve ihtiyaçlara göre sistemi sürekli revize ediyor, hep bir adım ileriyi düşünüyoruz” dedi.
Törenin ardından, 2002-2010 yılları arasında Akredite olmuş 85 Oda-Borsanın Genel Sekreter ve Akreditasyon Sorumlularına yönelik düzenlenen ve TOBB ETÜ SEM Eğitmeni Dr. Yüksel Vardar tarafından sunulan “Stratejik Planlama Performans Ölçümü” ve “İnsan Kaynakları Yönetimi Performans Ölçümü” Eğitimlerine, KUTSO Genel Sekreteri Salih Nafi Alıç ile Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Melike Köse katıldı. Akreditasyon sistemine ilişkin uygulamada karşılaşılan sorunların ve önerilerin de ele alındığı söz konusu eğitimlere oda ve borsalardan 130 kişi katıldı.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com