TODAM YIL SONU SERGİSİ COŞKUYLA AÇILDI

TODAM YIL SONU SERGİSİ COŞKUYLA AÇILDI
TODAM YIL SONU SERGİSİ COŞKUYLA AÇILDI

ANKARA - Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezleri, bütün yıl boyunca yaptığı çalışmaları bir sergiyle taçlandırdı.
Çankaya Belediyesi ÇağdaşSanatlar Merkezi’nde (ÇSM) düzenlenen sergide, TODAM şubelerindeki kurslara katılan kursiyerlerin resim, ebru ve fotoğraf çalışmaları ile Masal Oyun Odalarında çocukların yaptığı el işi ürünler Çankayalıların beğenisine sunuldu. Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Eser Atak ve Çankaya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Dikilitaş’ın birlikte açılışını yaptığı sergiye ilgi büyük oldu. Açılış töreninde TODAM çalışmalarını anlatan kısa bir slayt gösterisinin yanı sıra TODAM Mimar Sinan Şubesinden ‘Çocuk Charlie Chaplinler’in oynadığı oyun da izleyenleri sessiz sinema günlerine götürdü.
Açılışta konuşan Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Eser Atak, TODAM’ların Çankaya Belediyesi’nin en önemli birimlerinden olduğunu söyledi. Atak, bu çalışmaların yalnızca boş zaman faaliyeti değil kültür, sanat ve dayanışma faaliyetleri olduğunu belirten Atak, yıl boyunca eğitici, öğretici ve keyifli bir dönem geçirdiklerini kaydetti. Yılın sonunda açılan serginin yıl içindeki yorgunluğu dağıttığını dile getiren Atak, “TODAM Şubelerimizdeki kurslarımıza katılan, bizlerle birlikte bir yıl boyunca sanatın ve dayanışmanın ortağı olan tüm Çankayalılara teşekkür ediyoruz” dedi.
Sergide, toplam 20 şubesi bulunan TODAM’ın Ata, Ayrancı, Balgat, Beysukent, Cebeci, Çayyolu, Emek, İsmail Cem, Karapınar, Karakusunlar, Maltepe, Mürsel Uluç, Oran, Öveçler, Umut, Yüzüncü Yıl ve Yıldız Şubelerinden resim, ebru ve fotoğraf çalışmaları bir arada yer aldı.
Maddi imkansızlık ve benzeri nedenlerle kreşe gidemeyen çocukların yararlandığı, ayrıca çalışmayan annelerin gün içinde çocuklarını güvenle bırakarak serbest zaman yaratabilmelerini amaçlayan Masal Odalarında çocukların hazırladığı figürler de sergide büyük ilgi gördü. Ata, Karapınar ve Yıldız olmak üzere 3 TODAM şubesinde bulunan Masal Odalarındaki minik ellerin yaptığı büyük maketler beğeni topladı.
Konukların yoğun katılımıyla dolan ÇSM Salonlarındaki TODAM Yılsonu Sergisi’nin açılışında eserleri sergilenen kursiyerlerin heyecanı da gözlerden kaçmadı.
Çankaya’da bulunan TODAM’larda yıl boyunca kurslara katılan 8000 kursiyerin el emeği göz nuru çalışmaları ÇSMD ve E Galerilerinde görülebilecek. Yaklaşık 500 eserin izleyicilerini beklediği sergi, 22 Haziran gününe kadar görülebilecek.
Yıl Sonu Sergisi’nin yanı sıra 16 Haziran günü de Anıtpark’ta bir kermes yapacak olan TODAM aynı gün düzenlenecek Feridun Düzağaç konseriyle de Ankaralıları eğlenceye çağırıyor. Çankaya ilçesini kapsayan 20 TODAM Şubesinde 2011-2012 döneminde yaklaşık 60 farklı kurs açıldı. Elsanatları, yabancı dil, bilgisayar gibi kursların yanı sıra ilköğretim öğrencilerine etüt de verilen TODAM’lardan bir yıl içinde yararlanan Çankayalı sayısı 10 bini buluyor.
Yaz döneminde de özellikle çocuk ve gençlere dönük çalışmalar yürüten TODAM’ın bu yaz bu programı da oldukça dolu. Yaz kampları, spor etkinlikleri, konserler ve geziler düzenleyecek olan TODAM, önümüzdeki yıl da Çankayalıları bekliyor olacak.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com