Tokat'ta gergin gece

Tokat'ta gergin gece
Tokat'ın çıkan kavgada gözaltına alınan Hüseyin K.'nın yakınları karakol gelip akrabalarını çıkarmak isteyince polis ile arbede yaşandı.

Tokat'ın Turhal İlçesi'nde yol vermeme tartışması sonrası çıkan kavgada gözaltına alınan Hüseyin K.'nın yakınları karakol gelip akrabalarını çıkarmak isteyince polis ile arbede yaşandı. Çıkan kavgada 1'i polis 6 kişi yaralandı.

Akşam saatlerinde ilçe merkezinde Necati T. ile Hüseyin K. arasında trafikte yol vermeme nedediyle tartışmaya çıktı. Tartışma kavgaya dönüşünce polis ifadelerini almak için her iki tarafı gözaltına alarak Şehit Dursun Yöntem Karakolu'na götürdü. Hüseyin K.'nın gözaltına alındığını öğrenen akrabalarından yaklaşık 50 kişi karakol içerisine girerek çıkarmak istedi. Polisin engellemesi sonrası kavga çıktı. Öfkeli kalabalık karşısında yetersiz kalan polis, jandarmadan yardım istedi. Olay yerine çok sayıda askerin yanı sıra Tokat'tan da takviye polis çağrıldı.

Karakol içerisinde çıkan arbedede 1'i polis olmak üzere 6 kişi yaralandı. Yaralılar Turhal Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kavga sonrası karokol önüne çok sayıda polis görevlendirildi. Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü ve Tokat Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, karakola gelerek bilgi aldı. Turhal Kaymakamı Mehmet Ünlü, Hüseyin K.'nın yakınlarının karakol içerisine girmesinden dolayı polis tarafından müdahele edildiğini söyledi. Jandarmadan destek çağırıldığını da söyleyen Ünlü, olayın sosyal kavgaya dönüşmesini engellediklerini belirtti. İlçede önlemler artırılırken, alınan tedbirlerle gerginliğin önlendiği bildirildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com