TOKİ 774 Milyon zarar ettirildi

TOKİ 774 Milyon zarar ettirildi
CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu, Twitter’daki sayfasından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sorular sordu ve “Sürekli gezi olaylarına laf eden Başbakan'a soruyorum... TOKİ'nin 774 Milyon zarar ettirildiğine ilişkin rapor var mı?” dedi.

CHP milletvekili Erdoğdu, “TSK yı fiilen El Kaide - El Nusra'nın taburu haline getirdiler... Gezi olaylarında kamu zararı olmuş... TOKİ sadece 7 projede 774 Milyon zarar ettirildi... Hepsi belgeli... Kimseden çıt yok” dedi.

‘GIRTLAĞINA KADAR YOLSUZLUĞA BATMIŞLAR’

Erdoğdu, Ziraat Bankası’nın Ora AVM’ye verdiği 700 Milyon TL ve Halk Bankası’nın Yıldızlar Holding’e verdiği 1 Milyar TL krediyi batırdığını söyleyen Erdoğdu, “KC Grup TOKİ' yi 60 Milyon dolandırdı... Bakan Erdoğan Bayraktar dolandırıcılığı, yolsuzluğu ve kamu zararını kabul etti... Erdoğan Bayraktar'ın yolsuzluğunu itiraf ettiği KC grubun ortaklarına 450 Milyon yeni ihale verdiği ortaya çıktı... Tık yok... Başbakan’ın damadının şirketi Hazineyi nitelikli dolandırmaktan Hazine suç duyurusunda bulunuyor... Tık yok...” ifadelerini kullandı.

İhaleye fesat karıştırmaktan hükümlü ihale baronlarına 10 Milyar TL'nin üzerinde yeni ihale verildiğini belirten Erdoğdu, “İhaleye fesat karıştırmaktan yargılananlar İstanbul'un kuzeyinde ormanları yağmalıyor... Tık yok… Gırtlağına kadar yolsuzluğu batmışlar... Kursakları yetim hakkı dolu... Çıkmışlar fışkiye kırıldı... Seramik kırıldı... Hadi ordan...” dedi.

‘DÜNÜRÜNÜZÜN YÖNETTİĞİ ŞİRKET KAMUDAN NE KADAR İHALE ALDI?’

“Sürekli gezi olaylarına laf eden Başbakan'a soruyorum” diyerek sorularını Twitter sayfasından yazan Erdoğdu, şunları sordu:

“TOKİ'nin 774 Milyon zarar ettirildiğine ilişkin rapor var mı? Başbakan'a soruyorum... TOKİ'nin 774 Milyon zarar ettirilmesi suçunu iki alt düzey görevliye uyarı cezasıyla kapattınız mı? Başbakan'a son sorum... Dünürünüzün (Gelininizin Babası) yönettiği ve ortağı olan Şirket kamudan ne kadar ihale aldı? Eğer bir ülkede o ülke tarihinin en yüksek teşvik kredisi (13.5 Milyar TL) Başbakan'ın damadına veriliyorsa o ülke çürümüş demektir... Sen damadına 13.5 Milyar TL lik teşvik belgesi ver... Sonra gezide Vandallar cam kırdı... Kim Vandal acaba... Insanların kafasını kesip, kalbini yiyen El Kaide - El Nüsra normal, Türkiye'nin en eğitimli en ahlaklı gezi protestocuları marjinal… Oldu”(MUE)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com