TOKİ bu kez Ankara'da felakete davetiye çıkardı

TOKİ bu kez Ankara'da felakete davetiye çıkardı
Mimarlar Odası, Samsun'daki felaketin ardından Ankara'da da dere yatağında yapımı devam eden TOKİ inşaatına dikkat çekti.
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Mamak'taki TOKİ inşaatının durumuna dikkat çekerek, dere yatağına yapımı süren inşaatın yeni felaketlere yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu.
 
Sol haber'de yer alan habere göre; Mimarlar Odası, Mamak'taki TOKİ konutlarının dere yatağında olduğunu açıklayarak, durumun vehametine dikkat çekti. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan yaptığı açıklamada, Mamak'ta TOKİ konutlarının dere yatağında olduğunu söyleyerek, "Mamak'ta bulunan konutlar, Hatip Çayı'nın tam üzerinde, yer seçimi çok yanlış, Binalar su içinde duruyor, bu giderek sorunlara yol açacak, büyük sıkıntılarla karşılaşılabilir, yetkilileri uyarıyoruz" dedi.
 
"BAŞBAKAN CİBİLLİYETTEN YOKSUN DİYOR AMA"
 
Mimarlar Odası olarak defalarca uyarmalarına rağmen, dere yataklarına konut yapımına devam edildiğini belirten Hakkan şöyle konuştu: "Başbakan Mimarlar Odası ve Oda yöneticilerini de bağlayıcı şekilde cibilliyetten yoksun diye nitelendirmeler de bulundu. Mimarlar Odası bu ifadeler karşısında suç duyurusunu yaptı. Mimarlar Odası'nın uyardığı da belgelendi, bu hakaretler karşısında, Samsun'da yaşanan felakette Mimarlar Odası sempozyum sonuçlarını, Valiliğe, Kaymakamlığa ve Belediyelere ilettiğini söylemişti. Bu nitelendirmeleri Başbakan'ın neden yaptığına bir bakmak lazım."
 
MİMARLAR ODASI'NA BASKI
 
Mimarlar Odası üzerindeki baskılara da değinen Hakkan, Bolu Belediyesi'nin, Mimarlar Odası üzerinde kurduğu baskıyı şu sözlerle açıkladı: "Bolu temsilciliği kent meydanına müdahalelerde, Toplu Konut girişimlerinde, anlaşmazlık noktasına geldiğinde, Belediye tarafından tüm mimarların projelerinin ruhsatları engellendi. Bolu'daki Yönetim Kurulu baskılara daha fazla dayanamayarak ve Bolu'nun geleceği için istifa etti. Merkezi yönetimler ve yerel yönetimler karşımıza buna benzer kötü argümanlarla çıkıyor."
 
ÖNLEM ALINMALI
 
Ankara‘da kaldırımda yürüyen bir vatandaşın ölümüne neden olan metro göçüğüne değinen Batuman, "Metro göçüğü Ankara'nın yapısıyla ilişkili, Ankara'nın altında kalan dereler kentin merkezini dikine kesen su yolları oluşturuyor. Metro inşaatında oluşan göçük bununla ilgili. Suyun akış yönünün dikine metro inşaatı yapacaksanız, önlemleri almalısınız, önlemleri almazsanız, sorumlusu olursunuz" dedi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com