TOKİ Kavgası Meclis'e taşındı!

TOKİ Kavgası Meclis'e taşındı!
TOKİ tarafından Kütahya'da yaptırılan konut inşaatında çıkan silahlı kavga Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) taşındı. Kütahya TOKİ inşaatında çalıştırılan işçilerin ücretlerinin neden ödenmediği ve kentin bu konuda niçin tedirgin edildiği gibi sor

TOKİ tarafından Kütahya'da yaptırılan konut inşaatında çıkan silahlı kavga Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) taşındı. Kütahya TOKİ inşaatında çalıştırılan işçilerin ücretlerinin neden ödenmediği ve kentin bu konuda niçin tedirgin edildiği gibi sorular Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yöneltildi.
-SİLAHLI KAVGA KENTİ TEDİRGİN ETMİŞTİ-
TBMM Başkanlığına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TOKİ tarafından Kütahya'da yaptırılan konut inşaatında çıkan silahlı kavgaya ilişkin soru önergesi verildi.
Soru önergesi veren Kütahya Milletvekili Alim Işık önergesinde, ''taşeron şirketten iki aylık maaşlarını alamadıklarını iddia eden işçilerle müteahhit firma yetkilileri arasında çıkan silahlı kavgada yaşananların, kentin, birileri tarafından karıştırılmak istendiği yönünde intibaların kuvvetlenmesine ve Kütahya kamuoyunda ciddi tedirginliğe yol açtığını'' belirterek, hükümetin bu konuda şeffaf olması gerektiğine dikkat çekti.
8 Aralık 2010 tarihinde Kütahya ili Merkez ilçesi Akkent Mahallesi'ndeki 576 dairelik 4. etap TOKİ uygulama sahasında toplanan inşaat işçileriyle taşeron şirket yetkilisi arasında çıkan kavgada ateşli silahın da kullanısının halkı tedirgin ettiği belirtildiği önergede ayrıca olaydan yaklaşık 1.5 ay önce taşeron firma yetkilisinin işçilerin maaşlarını ödemeden ve sigortalarını yaptırmadan inşaat sahasından ayrılıp kendilerini mağdur ettiği, taşeron firmaya işi veren müteahhit firma yetkililerinin ise taşeron şirkete herhangi bir borçlarının bulunmadığını belirterek işçilere sorunlarını taşeron şirketle çözmeleri gerektiğini söylentilerinin gerçeklik payının araştırılması istendi.
Önergede ayrıca şu sorularında cevaplandırılması istendi:
'Olayın tarafları arasında Kütahyalı olanlar var mıdır? Yoksa olayın tarafları Kütahya'ya hangi amaçlarla nereden gelmişler ya da getirilmişlerdir? Söz konusu TOKİ projesinde iş yapan müteahhit firma ve taşeron firma ya da firmalar hangileridir? Bu firmalar içinde Kütahyalı olan var mıdır? Yoksa bunlar kimlere aittir? Uygulamanın bu denli başıboş olması, hükümetinizin bir politikası mıdır? Hükümetinizin TOKİ aracılığı ile yandaş yaratma politikasının yaşanan bu olaylar üzerinde etkisi var mıdır? Kütahya dışından getirilen kişiler arasında çıkan bu tür bir kavganın Kütahya'da gerçekleştirilmesinin hükümetinizce başlatılan PKK Açılımı projesiyle bir ilişkisi var mıdır? Söz konusu olaya ilişkin olarak hükümetinizce nasıl bir işlem yapılmıştır? Bu tür olayların tekrarlanmaması ve Kütahya'da huzurun bozulmaması için Hükümetinizce ne tür tedbirler alınmış ya da alınmaktadır?''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com