TOKİ konutlarının temeli atıldı

TOKİ konutlarının temeli atıldı
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Afyonkarahisar'da yapılacak 240 konutun temeli atıldı.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Afyonkarahisar'da yapılacak 240 konutun temeli atıldı.

TOKİ tarafından dar gelirli aileler için Sahipata Mahallesi'nde yaptırılacak 240 konutun 96'sı 1+1 ve 45 metrekare, 144'ü de 2+1 olacak. 2+1 dairelerin bir kısmı 66 metrekare, bir kısmı da 80 metrekare olacak. 240 konutun 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak sahiplerine teslim edileceği öğrenildi. Temel alta töreninde konuşan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, TOKİ konutlarının temelini atarak, seçim öncesi projelerinden bir tanesini daha hayata geçirdiklerini dile getirdi. Buradan ev sahibi olmak isteyenler için belli şartlar olduğunu açıklayan Başkan Çoban, şartları yerine getiren herkesin ev almak için kaydını yaptırabileceğini söyledi. Ev sahibi olacak kişilerin noter huzurunda çekilişle belirleneceğini savunan Çoban, 'Bu konutları dar gelirli vatandaşlarımızı için yaptırıyoruz. Vatandaşlarımızdan herhangi bir kayıt veya peşinat türü hiçbir ücret alınmayacak. Vatandaşlarımız evine girdikten sonra ev kirası öder gibi taksitini ödeyecek. Taksitler kesinlikle kira ücretini göçmeyecek şekilde olacak' diye konuştu.
Şehit ailesi ve gaziler için belirli önceliklerin olacağından bahseden Burhanettin Çoban, 'Kayıt yaptıran diğer vatandaşlarımız, kendilerine ev çıkması için kesinlikle bize, partiye, milletvekillerine veya bakana gitmesinler. Eğer onlara ev nasip ise zaten çıkar. Onun için dua etsinler. Başkalarından medet beklemesinler. Buradan evi hakkı olanlar alacak. Seçim öncesi 300 daire için söz vermiştik. Şimdi 240 tanesini yaptırıyoruz. Başka yerlerden arsa bulduğumuz zaman geri kalan 60 daireyi de tamamlayacağız. Kesinlikle 300'den fazla olacak ama 300'den aşağıya olmayacak' dedi.
Konuşmaların ardından kurban kesilerek dua edildi. Daha sonra da Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve beraberindekiler butona basarak 240 dairelik TOKİ konutlarının temelini attı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com