TOKİ'den Depremzedelere Müjde!

TOKİ'den Depremzedelere Müjde!
''20 YIL FAİZSİZ BORÇLANMA İLE TOKİ TARAFINDAN YAPILACAK BİNALAR KONUSUNDA ELİMİZİ HIZLI TUTMAK, YAZ MEVSİMİNİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK ZORUNDAYIZ''

''20 YIL FAİZSİZ BORÇLANMA İLE TOKİ TARAFINDAN YAPILACAK BİNALAR KONUSUNDA ELİMİZİ HIZLI TUTMAK, YAZ MEVSİMİNİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK ZORUNDAYIZ''
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Simav'da inşa edilecek kalıcı konutlara ilişkin, ''20 yıl faizsiz borçlanma ile TOKİ tarafından yapılacak binalar konusunda elimizi hızlı tutmak, yaz mevsimini en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız'' dedi.
Simav Belediye Yeni Düğün Salonunda Simav, Pazarlar, Şaphane, Hisarcık kaymakamları ve belediye başkanları, belde belediye başkanları, daire müdürleri, köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenleyen Çiftçi, kesin hasar tespitinin Simav merkezde tamamlandığını, belde ve köylerde ise devam ettiğini söyledi.
Şu ana kadar Simav'da 2 bin 22, Hisarcık'ta 57, Pazarlar'da 24, Şaphane'de 9 konut, iş yeri ve ahırın yıkık veya ağır hasarlı olduğunun belirlendiğini bildiren Çiftçi, TOKİ ve İl Özel İdaresince yaptırılacak binaların türleri ve yerlerinin tespit edilmeye çalışıldığını anlattı.
Belediye başkanları ve muhtarlardan, binası yıkılan hak sahiplerinin nereye ve nasıl konut talep ettiklerini tespit etmelerini isteyen Çiftçi, şöyle konuştu:
''TOKİ, Simav merkezde 656 kalıcı konutun yapımı için kazmaları vurdu, gerekli çalışmaları başlattı. Kalıcı konutların nereye ve nasıl yapılacağı, hak sahipleriyle görüşülerek kararlaştırılacak. 90-100 metrekare civarında bir evin maliyeti 50-60 bin lira arasında değişiyor. 60 bin lira olduğunu düşünürsek, 20 yıla böldüğümüzde 250 lira gibi bir aylık geri ödemesi çıkıyor. Buna beldedeki, köydeki vatandaş ne diyecek? Bunu bilmeliyiz. 20 yıl faizsiz borçlanma ile TOKİ tarafından yapılacak binalar konusunda elimizi hızlı tutmak, yaz mevsimini en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız.''
Toplantının ardından çadır kente giderek vatandaşların taleplerini dinleyen Çiftçi, inşaat alanlarında incelemelerde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com