TOKİ'den Eskişehirli yatırımcılara büyük fırsat

TOKİ'den Eskişehirli yatırımcılara büyük fırsat
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 26 ildeki 261 adet arsayı güncellenmiş fiyatlar ve yenilenen şartlarla satışa çıkarıyor. Bu kapsamda Eskişehir'de satışa çıkarılacak 24 arsanın müzayedesini Eskidji yapacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 26 ildeki 261 adet arsayı güncellenmiş fiyatlar ve yenilenen şartlarla satışa çıkarıyor. Bu kapsamda Eskişehir'de satışa çıkarılacak 24 arsanın müzayedesini Eskidji yapacak.
Müzayedede, Eskişehir Tepebaşı'ndaki 23 adet kentsel servis alanı ve bir adet ticaret alanı satılacak arsalar arasında yer alıyor. Satışa çıkan 24 adet arsanın muhammen bedelleri 638 bin 182 Türk Lirası ile 25 milyon 852 bin 998 Türk Lirası arasında değişiyor.
Satışa çıkacak olan arsaların yatırımcılar için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu söyleyen Eskidji Müzayedecilik Genel Müdür Yardımcısı Ferhan Yazıcıoğlu, Eskişehir Tepebaşı'nda alışveriş merkezi için oldukça uygun bir alanda bulunan muhammen bedeli 25 milyon 852 bin 998 Türk Lirası olan arsanın yatırımcısını beklediğini söyledi. Satışa sunulacak gayrimenkullerin konut arsası, alışveriş merkezi arsası ve benzinlikten oluştuğunu belirten Yazıcıoğlu, 'Fiyatlar, plansız olarak 3 bin 500 bin lira ile 43 milyon lira arasında değişiyor. Bunların bir kısmı da Eskişehir'de. Eskişehir'de bir alışveriş merkezi arsası, bunun haricinde 23 tane de kentsel gelişim alanında kalan arsalar var. Hepsinin imarları belli. Alışveriş merkezi arsalarının taksı 0.40, konut arsalarında da emsal 1, yükseklik 2 kat' dedi.
Yazıcıoğlu, yatırımcılara sağlanan en büyük fırsatın ise KDV'siz vadeli ödeme kolaylıkları olduğuna dikkat çekerek, '53 dönümlük bu arsa için yüzde 12 peşinat 36 ay vade, yüzde 17 peşinat 48 ay vade ve yüzde 25 peşinat ile 60 ay vadeli ödeme seçenekleri sunuluyor.
TOKİ, müzayedeye katılıp arsa almak isteyenler için Eskişehir-Şeker'de satışa sunduğu arsalardan yüzde 12 peşinat ile 60 aya varan vadeler uygulayacak. Ayrıca KDV'nin alınmadığı müzayedede 6 aylık dönemler halinde Üretici Fiyat Endeksi'ne (ÜFE) göre vade farkı uygulayacak. Yatırımcı için kaçırılmayacak fırsat. Eskişehirli yatırımcıların bu fırsatı kaçırmamalarını tavsiye ederim' diye konuştu.
Esikdji Müzayedecilik A.Ş.'nin İstanbul Yenibosna'daki merkezinde 26 Ekim 2010 günü saat 14.00'da yapılacak olan müzayede, TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkez binası ve Eskidji İzmir Bölge Ortaklığı'nda canlı yayın ile gerçekleşecek. Ayrıca Eskidji, www.eskidji.com internet sitesinde online olarak gerçekleştirdiği müzayedelerle Türkiye'de bir ilk gerçekleştiriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com