“TOKİ'ye devredilmesine karşıyız”

“TOKİ'ye devredilmesine karşıyız”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Metin Deniz Savaş, yeni hastane inşaatı ve mevcut hastanelerin durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Metin Deniz Savaş, yeni hastane inşaatı ve mevcut hastanelerin durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
400 yataklı yeni hastanenin hizmete girmesinden sonra mevcut hastanelerin kapatılarak arsaların TOKİ'ye devredileceğini iddia eden Savaş söz konusu takasın kentin menfaatine olmadığını söyledi. Metin Deniz Savaş toplantıda ayrıca gazetecilerin soruları üzerine, Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın AK Parti'ye geçeceği yolundaki iddiaları da yalanladı.
Partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısı ile yeni hastane projesi için Sağlık Bakanlığı'nın kaynak aktarmak yerine işi TOKİ'ye ihale ettiğini kaydeden Metin Deniz Savaş, “Yeni hastane hizmete girince mevcut iki hastane kapatılacak ve arsaları TOKİ'ye devredilecek. Bu Uşak'ın menfaatine değildir. Parti olarak bu duruma karşı çıkacağız”dedi.
Birkaç yıl önce ihtiyaç olmamasına rağmen AK Partili yöneticilerin bölgesel hastane sözünü ortaya atarak konuyu gündeme getirdiğini ve ilk dönemlerde araştırma hastanesi yapılacağını söylediklerini belirten MHP İl Başkanı Metin Deniz Savaş, “ Bölgesel hastane ve araştırma hastanesi gibi söylemler şimdi unutuldu. Şeker Fabrikası'nın yan tarafında bulunan alana inşa edilecek 400 yataklı hastane ihtiyaca cevap verecek nitelikte değildir. Bu hastane işi ilimizde ilk olarak AK Parti tarafından gündeme getirildi. Halka, araştırma hastanesi inşa edileceğini ifade ettiler. Ancak bugün gelinen noktada 400 yataklı bir hastane inşa edilmesi söz konusu. Sağlık Bakanlığı yeni hastane için kaynak aktarma yerine işi TOKİ'ye ihale etti. Biz bunlara karşı değiliz ancak TOKİ ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan arsa takası protokolüne karşıyız. 400 yataklı yeni hastane hizmete girdiğinde mevcut iki hastanenin kapatılacağı iddia ediliyor. Mevcut hastanelerin bulunduğu arsalar TOKİ'ye devredilecek. Bu durumda 640 olan yatak kapasitesi 400'e düşecek. Kentin en güzel bölgesi TOKİ'ye devredilecek, hastane ise en ücra köşeye taşınacak. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Yeni hastaneye karşı değiliz. Mevcut iki hastaneye ek olarak yeni hastane hizmete alınacaksa bizde seviniriz”dedi.
MHP'li Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın AK Parti'ye geçeceği yönündeki iddialar üzerine gazetecilerin bu konudaki sorularını da yanıtlayan Savaş, böyle bir durumun söz konusu olmadığını Belediye yönetimi ve MHP il teşkilatı arasında hiçbir sorunun bulunmadığını savundu. Siyasetin ahlak sınırları içerisinde yapılası gerektiğini dile getiren Metin Deniz Savaş, “Belediye Başkanımız ile teşkilatımız arasında sorun olduğu yolundaki iddialar doğru değildir. Bu tür senaryolar tamamen yalandır. Sayın Belediye başkanımızın AK Parti'ye geçeceği yolundaki iddiaları ilk kez duyuyorum. Bizim bu tip dedikodularla kaybedecek vaktimiz yok”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com