TOMA'lar insan canından değerli!

TOMA'lar insan canından değerli!
Savcı TOMA'lara gelen zararları uzun uzun anlatırken, polis şiddetinden dolayı ağır yaralanan öğrencileri görmezden geldi.
Yargıda skandallar bitmek bilmiyor. Bağımsız yargı (!) siyasi kadroların emir eri şeklinde çalışmaya devam ediyor. ODTÜ'nün Ankara'daki kampüsünde Başbakan Erdoğan'ın kendi yapımımız 'Göktürk 2 Uydusu'nun açılışında  protesto edilmesi yargıya taşındı.
 
Erdoğan'ı protesto eden ÖDTÜ'lü öğrencileri yandaş medya terörist şeklinde göstermiş, Başbakan Erdoğan'da ÖDTÜ'lü öğrencileri aylarca diline dolamıştı. Ancak polisin orantısız gücü, yaralanan onlarca öğrenci yandaş medyada yer bulamamıştı.
 
Yine buna benzer bir olay daha yaşandı. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen ODTÜ olayları iddianamesinde, 11 öğrenci hakkında 5 suçtan 50 yıla kadar hapis cezası istendi. ÖDTÜ yönetimi maddi zararlarının 20 bin lira üzerinde olduğunu belirtti.
 
TOMA'LAR ZARAR GÖRMÜŞ
 
Polisin orantısız gücünü, onlarca yaralanan öğrenciyi, polisin attığı gaz bombasıyla ağır yaralanan Barış Barışık'ı göremeyen savcı iddianamede TOMA'ların ne kadar zarara uğradığını uzun uzun anlattı. TOMA’lardaki “taş izleri”, “zedelenmeler”, “ezikler” ve “kırıkların” yanı sıra, “kaportada boya kalkmaları”, “arka motor kapağı üzeri ve arka sol aydınlatma lambası korumasında bükülmeler”, “TOMA-5 yazısında hasar” gibi küçük ayrıntılar dahi iddianamede yer aldı. 
 
İddianamede savcı AHİM'in kararını da görmeyerek Burhanettin Akdoğdu hakkında “Ankara’da gözaltında bulunduğu sırada kendini asmak suretiyle intihar eden örgüt mensubu” ifadesi kullanıldı. 
 
İddianamede dikkat çeken bir diğer noktada Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve İbrahim Kaypakkaya gibi isimlerden “sözde şehit olarak kabul edilen örgüt mensupları” şeklinde söz edildi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com