Top artık TFF'de!

Top artık TFF'de!
İddianamenin kabulünün ardından gözler şimdi TFF'ye çevrildi...

Mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından şimdi gözler Türkiye Futbol Federasyonu'na çevrildi.

Türkiye Futbol Federasyonu avukatları iddianameyi ve eklerini mahkemeden aldı. Bu konuda hızlı hareket eden Federasyon, iddianameyi yargı orgnalarına verdi.

Etik Kurulu iddianame üzerinden yeniden inceleme yapacak ve daha sonra hukuki mütehalasını verecek ve dosyayı Disiplin Kurulu'na sevkedecek. Disiplin Kurulu'da incelemenin ardından şüphelilerin savunmalarını alacak.

METRİS'TE SAVUNMALAR ALINACAK

PFDK, kararını vermeden önce şike soruşturmasında adı geçen kişilerin savunmasını tek tek alacak. Bu savunma yazılı veya duruşmalı da olabilecek. Bundan sonra PFDK kararını açıklayacak.

SON TOP TAHKİM'DE

PFDK'nın kararını açıklamasından sonra mağdur duruma düşen kulüp veya kişiler Tahkim Kurulu'na başvuracak. Tahkim de PFDK'nın kararını ya onaylayacak ya da aksi bir görüş bildirecek. Tahkim de itirazları yazılı alabileceği gibi, duruşmalı da savunmaları alabilir. Tahkim'in kararı kesin karar olacak.

TFF buna göre ya devre arasında ya da sezon sonunda kararlarını açıklayacak. Devre arası karar çıkarsa küme düşürülen takımların ilk yarı maçları geçerli olacak. Karar açıklanıp, şike soruşturmasında adı geçen ve daha sonra iddianamede de adı geçen kulüplerle ilgili küme düşme kararı çıkmadığı takdirde Futbol Federasyonu'na bu kulüpler tazminat davası açabilecek. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com