Topallayarak konuştu !

Topallayarak konuştu !
Trabzonspor kalecisi Tolga Zengin Eskişehirspor maçı ve sakatlığı hakkında konuştu..

Topallayarak röportaja gelen Tolga, sakatlığı için "Çok ciddi bir şey görünmüyor. Dizim Bilbao maçı zamanı 1 hafta zorlamıştı. Dizlik kullanıyordum çıkarmıştım. MR çekilince bakacağız ama ciddi olduğunu sanmıyorum" derken maç için ise şunları söyledi:
"Eskişehir zor bir deplasman. Zor bir maç oldu. İlk yarı tempo düşüktü ikinci yarı arttı. Yakaladığımız pozisyonları değerlendirdik ve kazandık. Önemli bir galibiyet aldık. Ankaragücü maçını da alırsak bir seri yakalarız, işimiz daha rahatlar. Futbolcular toplum önünde yaşayan insanlardır. Buradan bir mesaj vermek istiyorum; insanlar kimsesiz çocuklarımızdan sevgi ve ilgiliyi ihmal etmesinler. İnsanlar parasız yaşayabilirler ama sevgi ve ilgisiz yaşayamazlar."

RAKİBE POZİSYON VERMEDİK
Trabzonspor'un savunma oyuncusu Mustafa Yumlu, Eskişehirspor galibiyetini yorumladı..

"Öncelikle böyle bir deplasmanda galip geldiğimiz için mutluyuz. Zor geçeceğinin farkındaydık. İyi hazırlandık. Çok güzel bir galibiyet aldık. Rakibimize pozisyon verdiğimizi düşünmüyorum. Belki ikinci yarıda bir tane vardı.. Oyuna hakim olan bizdik. Oyunu yönlendiren ve topu ayağında tutan takım bizdik. Söylenecek bir şey yok. 3 puan aldığımız için mutluyuz"
 

'SELÇUK OLSA 10 GOL ATARDIM'
"Bizim ne Eskişehir'e ne herhangi takıma karşı bir kinimiz var" diyerek rakiplere zeytin dalı uzatan Burak Yılmaz, büyük patlamasını ve nazar korkusunu anlattı, ilginç açıklamalar yaptı..

Öncelikle sakatlığı hakkında konuşan Burak Yılmaz, "Bir pozisyonda ayağımda vidayla oluşan bir delik oldu. Bunlar her maçta başımıza geliyor çok önemli de değil. Önemli olan galip gelmek" dedi.


Çok zor bir deplasmanda oynadıklarını kaydeden Burak; "Geçen seneden gergin bir ortam vardı. Ama açıkçası bizim ne Eskişehir'e ne herhangi takıma karşı bir kinimiz var. Bizim tüm mücadelemiz topla. Çok da gergin bir atmosfer olmadı bugün. Eskişehirspor taraftarına ve camiasına da teşekkür ediyoruz. Güzel bir maç oldu ve istediğimizi aldık. Bizim için iyi bir motivasyon oldu, şimdi lig arası var onu iyi değerlendirip lige konsantre olacağız" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un bütün gollerine imza atmasını da yorumlayan golcü futbolcu; "İnşallah nazar değmez ve başıma kötü şeyler gelmez. Ben görevini yapmaya çalışıyorum Allah da golleri bana nasip ediyor. Çok istiyorum ve arzu ediyorum, zaman zaman şanssızlıklar da yaşıyorum ama elimden geldiğince Trabzonspor için sahada en iyisini yapmaya çalışıyorum. Kazanmak çok önemli, kimin gol attığı tabii ki de önemli değil ama Allah golleri bana nasip ediyor bu yüzden çok mutluyum. Böyle devam etmeye çalışacağım" dedi.

Nazardan korktuğunu belirten Burak, "Çok korkarım nazardan ama çalışmak da çok önemli inşallah nazar değmez. Herkesin gözünün benim üzerimde olması güzel bir olay. Bunu taşımak da çok önemli. Ben elimden geldiğince, arkadaşlarım da camia da yardımcı oluyor ve mahcup etmemeye çalışıyorum. Dediğim gibi bunu taşımak da çok önemli ve ben de taşıdığımı düşünüyorum" dedi.

İkinci golde Volkan Şen'e pas verebileceğini de belirten Burak; "Volkan bana çok kızacaktı gol olmasaydı.. Ama top önümde öyle güzel öldü ki, vurmak istedim. Çok da güzle gol olmuş. Volkan da sonra bana 'Sen yeter ki gol at, bana pas vermesen de olur' dedi. Niyet önemli, niyeti hepimiz gayet iyi biliyoruz. Volkan da vurabilirdi orada. Geçen hafta kendisi vurabilecekken bana pas çıkarttı. Çok güzel bir arkadaşlığımız var, niyeti bildiğimiz için birbirimizden şüphemiz yok. Hepimiz Trabzonspor için sahadayız. Gol oldu ama olmasaydı da sorun olmazdı" diye konuştu.

Burak, Selçuk'un ayrılmasına rağmen gollerine devam etmesi hakkında da ilginç ifadeler kullanırken; "Selçuk'la mukayese olmaz 7 gol atmam. Belki Selçuk olsa 10 gol atardım. Bu Selçuk'u arama ya da aramama durumu değil. Selçuk benim kardeşim, arkadaşım ve sahadaki en büyük destekçim. Beni futbol olarak da kişilik olarak da en iyi tanıyan kişi. Burada olsa belki, 10 belki 3 tane gol atardım. Dediğim gibi ben çalışıyorum; istiyorum ve Allah da veriyor" dedi.

Bugünkü 2. golünün 7 gol arasında en çok beğendiği olduğunu da ifade eden Burak, maç sonrasında annesini aradığını kaydetti ve "O da çok mutlu, babamın da maçı vardı ve o da kazanmış. Çok mutlu olduk" dedi.

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com