Topbaş gözünü Taksim'e dikti

Topbaş gözünü Taksim'e dikti
Kadir Topbaş, Taksim Gezi Parkı hakkında konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Gezi Parkı'na AVM yapılabileceğini, projenin henüz kesinleşmediğini belirtti.

Zaman gazetesinin haberine göre, Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki yerleşkesinde Yemen'in Aden Valisi Vahid Ali Reşid ile görüşmesinin ardından gazetecilerin Taksim'in yayalaştırılması ve Topçu Kışlası projelerine ilişkin sorularını yanıtladı.

Projeye ilişkin konuşan Topbaş, Gezi Parkı'na AVM yapılabileceğini, projenin henüz kesinleşmediğini belirterek ''Birinci etap olarak denilen Tarlabaşı Cumhuriyet Caddesi çalışmaları yürümektedir. Çok fazla sıkıntı vermemek üzere çalışmaları hızlandırdık. İstanbullular'dan ricam, bize destek ve yardımcı olsunlar. Gelecekte gerçekten memnuniyet verici bir sonuç çıkacağını ifade etmek istiyorum'' dedi.

“Gezi Parkı’na AVM yapabiliriz”

Gezi Parkı'ndaki asırlık ağaçların kesilerek parkın buz pistine dönüştürüleceğine ilişkin haberleri de değerlendiren Topbaş haberleri yalanlamadı ancak parka ilişkin projenin henüz kesinleşmediğini söyleyerek Gezi Parkı’na AVM de yapabileceklerini söyledi. ''Topçu Kışlasıyla ilgili değişik görüşler vardı. Alışveriş merkezi olması konusu gibi görüşler mevcut'' dedi. Topbaş şöyle konuştu:

"Haberde, meydanın bir buz pistini barındıran kültür merkezi, sanat aktivite alanı, kafelerin içinde bulunduğu daha doğrusu bir yaşam merkezi olarak buluşma noktası gibi fonksiyonları içerecek projeden bahsedilmektedir. Bu ve benzeri çalışmalar sürdürülmektedir. Ancak henüz netleşmiş değil. Orada sadece binayı koyarak kente sert bir görüntü vermek yerine bölgenin daha sevecen, sıcak ve hizmet verici merkez haline gelmesini istiyoruz. İstanbul'un önemli merkezi, inanıyorum ki İstanbul'a güzel bir hizmet verecektir."

"İstanbul'lular bize destek olsun"

Bir gazetecinin, "Taksim Yayalaştırma Projesi"nin yayaları olumsuz etkilediğine'' ilişkin sorusu üzerine Topbaş, ''Bütün bu hizmetler yayalar ve İstanbullular için. İstanbullular bize yardımcı ve destek olmazsa, bunu başarmamız mümkün değil. Arzu ettiğimiz Taksim'in yaşanılır hale gelmesidir. İnsanlarımızın gerçekten buluştuğu bir araya geldiği ve vakit geçirdiği kültürel ve sanatsal aktivitelere katıldığı bir merkez haline gelmesini istiyoruz'' diye konuştu.

Çile büyüyerek devam ediyor; Bu aralar Taksim'e gelmeyin!

“Başbakanımızın projelerinden ilham aldık”

Taksim'in yayalaştırılması için proje yarışmasının neden yapılmadığına ilişkin soru üzerine Topbaş, şunları kaydetti, ''Geçmişte Sayın Bedrettin Dalan döneminin yaptığı yarışmalar var. O yarışmalardan ve Başbakanımızın yaptığı projelerden ilham alarak bir değerlendirme yapılıp birleştirilerek sonuca gidilen bir çalışmadır bu.''(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com