Topbaş onları unuttu mu?

Topbaş onları unuttu mu?
CHP İBB Meclis Üyesi Dr. Hakkı Sağlam'dan Kadir Topbaş'a Davutpaşa sorusu.

CHP İBB Meclis Üyesi Dr. Hakkı Sağlam hazırladığı yazılı soru önergesinde; “Bundan tam 5 yıl önce 31 Ocak 2008 tarihinde İstanbul Davutpaşa'daki kaçak maytap atölyesinde meydana gelen patlamada 21 yurttaşımız hayatını kaybetmiş 117 kişi de yaralanmıştı. Eşini, babasını, yakının kaybeden veya aldığı yaralar nedeniyle çalışamaz durumda olan yurttaşlarımızın durumları ise acıları daha da çoğaltmıştır. Söz konusu işyerinin bu kentin merkezinde olması ve izinsiz çalışması konusunda ilgili kamu personelinin sorumluluğu açıktır”

hatırlatmasında bulunarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarından ve yaralılı vatandaşların İBB’de istihdam edilmesini arzu etti.

Kadir Topbaş, Davutpaşa mağdurlarını unuttu mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 2013 yılı Şubat ayı Meclis toplantılarında CHP İBB Meclis Üyesi Dr. Hakkı Sağlam’ın imzası ile Başkanlık Makamına havale edilen yazılı soru önergesi şöyle;

Yazılı Cevaplandırılmasını İstediğimiz Sorular:

Bundan tam 5 yıl önce 31 Ocak 2008 tarihinde İstanbul Davutpaşa'daki kaçak maytap atölyesinde meydana gelen patlamada 21 yurttaşımız hayatını kaybetmiş 117 kişi de yaralanmıştı. Yargı sürecinin halen Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ettiği malumunuzdur.

Eşini, babasını, yakının kaybeden veya aldığı yaralar nedeniyle çalışamaz durumda olan yurttaşlarımızın durumları ise acıları daha da çoğaltmıştır. Söz konusu işyerinin bu kentin merkezinde olması ve izinsiz çalışması konusunda ilgili kamu personelinin sorumluluğu açıktır. Bu kapsam da;

1. Anılan olayda hayatını kaybedenlere bugüne kadar ödenen maddi ve/veya manevi tazminat var mıdır? Varsa kimlere verilmiştir? Her birinin dayanağı, tutarı ve ödeme tarihi nedir?

2. Hayatını kaybedenlerin yakınlarından ve yaralılardan İBB’de istihdam ettiğiniz kişi var mıdır? Yoksa düşünüyor musunuz?

3. Bu konuda açılan idari soruşturma var mıdır? Varsa kim tarafından, hangi tarihte yapılmıştır? Sonuçları nedir?(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com