"Topbaş yalan söylüyor"

"Topbaş yalan söylüyor"
Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi, Topbaş'a yüklendi

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş"yalan söylemek''le suçladı. İlgezdi, "TOKİ Konutları için verilen izinler, yoksulların evlerinden esirgeniyor" dedi.

Bülent Ecevit Parkı'nın açılış töreninde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı CHP'li Battal İlgezdi, "Kadir Topbaş yalan söylüyor. İlçemizin 1/5000'lik planlarını yaptırmıyor. TOKİ Konutları için ise emsaller artırılıyor" ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılışını yaptığı parkın hizmete girme töreninde konuşan CHP'li İlgezdi, "Verdiğimiz her sözü tuttuk. Ne vaat ettiysek hepsini yaptık. Yeni yılın ilk ayında 35 bin metrekare üzerine kurulu belediye binamız da açılıyor. Bu bina Türkiye'nin en modern belediye binası olacak" dedi.

Yeni yılın ilk üç ayında kültür merkezi, nikah salonu ve bazı parkların açılışını yapacağını da belirten İlgezdi, "Büyükşehir Belediyesi'nden hiç kaynak kullanmadık. Kimseden para da istemedik. Bunların tümünü Ataşehir'in öz varlıklarıyla yaptık" ifadesini kullandı. İlgezdi, konuşmasında AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a da yüklendi. İlgezdi, Topbaş'ın AKP'li olmayan belediyelere karşı ayrımcılık yaptığını söyledi.

''Ecevit'e milyonlar oy vermese bile gönüllerini verdi''

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de Bülent Ecevit'in ölümünün üzerinden 6 yıl geçtiğini hatırlatarak, Ecevit'i ''şair'', ''mükemmel bir eş'', ''sosyal demokrat'', ''politikacı'', ''Başbakan'' ama ''önce insan'' sözcükleriyle tanımladı.

Ecevit'in solun oylarını yüzde 44'e çıkarmayı başardığını kaydeden İlgezdi, ''Yılmadan barış isteyen, dürüstlüğü ve ahlakı ile yüreklerde yer etmiş Bülent Ecevit'e milyonlar oy vermese bile gönüllerini verdi. Biz Ataşehir Belediyesi olarak Bülent Ecevit 'in adını verdiğimiz parkımızı hizmete açıyoruz. Ecevit, mavi gömlekleri gibi masmavi diyarlarda huzur içinde yatsın'' diye konuştu.

Türkiye'nin en fazla park yapan belediye başkanı olduğunu söyleyen İlgezdi, 400 bin metrekare park yaptığını, 4 bin 500 kişinin tapusunun verildiğini ifade etti.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com