Topbaş’a göre suçlu “metrobüs”

Topbaş’a göre suçlu “metrobüs”
İstanbul’da dün başlayan kar yağışının ardından yaşanan ulaşım rezaleti üzerine açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş suçu metrobüslere attı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, İstanbul'u felç eden kar yağışının ardından kameraların karşısına geçti.
 
Yaşanan tüm aksamalara ve binlerce yurttaşın mağdur olmasına rağmen belediyenin sorunsuz çalıştığını söyledi. En ilginç olanı ise Topbaş kez metrobüs hattından şikayet etti.
 
İBB Başkanı Kadir Topbaş, kar kaosunudan tam bir gün sonra kameraların karşısına geçti. İstanbul genelinde 344 maddi hasarlı kaza meydana geldiğini belirtti. Topbaş, "elimizden geleni yaptık" dedi. Suçu önce , 13 derece birden düşen sıcaklıklara bağladı. Ardından da metrobüs hattından şikayet etti.
 
TOPBAŞ METROBÜSTEN ŞİKAYETÇİ
 
Topbaş, milyonlarca dolara malolan ve uygulamaya başladığı andan itibaren eleştirilerin hedefi olan metrobüs hattından bu kış şikayetçi oldu. Topbaş, bir basın mensubunun "Metrobüsün kriz olmaması için artık bir planınız var mı?" sorusuna,
 
"Metrobüsler artık kendi kapasitesinin üstüne çıktı" dedi. Dün saatlerce ulaşımın aksamasını ve yayaların metrobüs yolunda yürümesini göz ardı eden Topbaş, sadece 40 dakikalık bir problemin yaşandığını savundu.
 
BELEDİYE YENİ KEŞFETTİ!
 
Topbaş sözlerini şöyle sürdürdü; "E-5 hattında yaptığımız bu düzenleme bir şeritte giriş ve bir şeritte çıkış şeklinde aslında iki şerit olmalı ki problem olduğu zaman müdahale edilebilsin. Büyük bir sıkıntıya dönüşmek üzere. Bunu gözlüyoruz. Olası bir kaza, lastik patlama durumunda her iki şeritte duruyor. Malesef bunu görüyoruz."
 
Topbaş, yaşanan kaosu ise hava sıcaklığını 13 derece birden düşmesine bağladı. "AKOM 24 saat açık ve trafik sorunlarını buradan izlemekte.  Kazalar bizden kaynaklanmıyor. Perşembe günü 13 derece birden sıcaklık düştü ve köprülerde buzlanmalar başladı. Biz hep takip ettik yağışın başlaması ile biz de çalışmalara başladık" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com