Topbaş'ın yalanı ortaya çıktı!

Topbaş'ın yalanı ortaya çıktı!
Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, Kadir Topbaş'ı yalanladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın "Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu'yla da projeyi değerlendirdik yanlış anlaşılma olduğunu o da anladı, projeyi daha net gördü. İkna oldu" açıklamasına Muhcu'dan yalanlama geldi.
Mimarlar Odası Genel Başkanı, Topbaşı yalanladı.

Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, Radikal'e yaptığı açıklamada, Topbaş'ın açıklamalarının gerçek dışı olduğunu ve Gezi Parkı ile ilgili açıklamalarının da durumu kurtarmaya yönelik olduğunu söyledi.

"TOPBAŞ SADECE POLİS MÜDAHALESİ DURACAK SÖZÜ VERDİ"

Kadir Topbaş'ın kendilerine polis müdahalesinin son bulması için Vali ve Hükümet ile görüşmek için söz verdiğini de aktaran Muhcu'nun açıklaması şöyle:

"Kadir Topbaş, yaptığımız görüşmede Gezi Parkı'nın polis işgalinden kaldırılması ve bunun için Vali Mutlu ile görüşeceğini ve şiddet uygulamalarına son verileceği sözünü verdi. Topbaş ayrıca Gezi Parkı üzerinde AVM projelerinin şu anda gündemlerinde olmadığını kamuoyuna bildirecekleri konusunda da söz vermişti. Ancak yaptığı açıklamada siyasi çevreleri eleştirerek sorumluluğu üzerinden atma yolunu tercih etmiştir. Sayın Topbaş'ın belli ki Valilik ve Hükümetle yaptığı görüşmelerin hiç bir etkisi olmamış ve bunun üzerine süreci aklayan, durumu kurtaran açıklamalar yapma ve siyasi çevreleri suçlama yolunu tercih etmiştir. Özellikle burada demokratik bir hakkın talep edildiğini, yurttaşların ve bütün demokratik çevrelerin sadece ve sadece parkın yaşatılması temelinde bir araya geldiklerini ve bunun da çok güzel bir demokratik dayanışma örneği olduğunu söyledik. Provokasyon ve başka iddiaların demokratik kültürel ortamı karalama amacı taşıdığını da kendisine ifade etmiştik. Bizim ikna olduğumuzu söylemesi gerçek değildir. Asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır. Kaldı ki görüşmemizde 4 meslektaşımız daha vardı."(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com