Topbaş'tan İstanbullulara uyarı!

Topbaş'tan İstanbullulara uyarı!
İBB Başkanı Topbaş, vatandaşları toplu taşıma araçlarını kullanmaları konusunda uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)'da düzenlediği basın toplantısı ile İstanbul ve Marmara Bölgesi'ni etkisi altına alacak kar yağışı hakkında bilgi verdi.

Topbaş, AKOM'un İstanbul'un tüm bölgelerinde hazırlık yaptığını ve belediyelerin karla mücadelesinin ulaşım ile ilgili olduğunu söyleyerek, "Kar yağışı bütün İstanbul'da etkili olacak. Zaman zaman fırtınaya dönüşebilir. Vatandaşlar toplu taşıma araçlarını kullansınlar. Özel araçlarını kullanacaklarsa kar lastiklerini mutlaka takmaları gerekiyor" dedi.

SICAKLIK -2 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarından da bahseden Topbaş şunları söyledi: "Karla mücadelemize 860 araç ve 2 bin 460 personel ile hazırız. Belediyelerin karla olan mücadelesi ulaşım ile ilgilidir. Trafik ile ilgili sıkıntılar ile ilgilidir. Herkesin bizimle beraber hareket etmesi gerekir. Vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri gerekir. 1-2 gün daha dikkatli olmaları gerekecek. Yarın sabah vatandaşlarımız karlı bir güne uyanabilirler. Daha önceki yağışlarda yollarda problem yaşayan sürücülerin genelde kar lastiği kullanmayan sürücülerden oluştuğunu biliyoruz. İstanbul'un her noktasında mücadelemiz sürecek. Daha önce toplamda ana arter ve arter olarak 3 bin kilometre alanda çalışma yaptık. Meteorolojiden gelen bilgilere göre, gece sıcaklığının -2'ye kadar düşmesi bekleniyor. Kar yağışının cuma günü İstanbul'u terk etmesini bekliyoruz. Yağışlı havanın hiçbir olumsuzluğa sebebiyet vermeden geçirilmesini dilerim."(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com