Toplakla birlikte uçuruma kaydılar!

Toplakla birlikte uçuruma kaydılar!
Ordu'da etkili yağış iki kişinin de olduğu belirtilen iki katlı bir evin toprakla birlikte yaklaşık 500 metrelik uçuruma kaymasına neden oldu.

Ordu Valisi Orhan Düzgün, dün heyelan bölgesine giderek incelemelerde bulundu ve yetkililerden son durum hakkında bilgi aldı.
 
İlçeye bağlı Yeniköy köyünde yaşanan heyelanla ilgili açıklama yapan Vali Düzgün, önceki gün gece başlayan yağışın etkisini il merkezi ve ilçelerde hissettirdiğini söyledi.
 
Perşembe ilçesine bağlı Yeniköy köyünde yaşanan heyelanda iki katlı bir evin toprakla birlikte uçuruma kaydığını ifade eden Vali Düzgün, bölgeye kurtarma ekiplerinin sevk edildiğini ve ekiplerin çalışmalara kısa sürede başladığını söyledi. Ankara ve Samsun'dan da takviye ekiplerin bölgeye ulaştığının altını çizen Vali Düzgün, şunları kaydetti:
 
"Bölgede devam eden yağış nedeniyle çalışmalar durduruldu. Ankara ve Samsun'dan bölgeye gelen ekiplerle çalışmalara sabah saatlerinde yeniden başlanacak. Göçük altındaki evde net olarak 2 kişinin bulunduğu belirlendi. Onların dışında evin içinde ve etrafında herhangi bir kişinin bulunmadığı tespit edildi. Göçük altındaki Nazım ve Nezaket Kontaş çiftine kısa sürede ulaşmayı arzu ediyoruz. Çiftin göçük altından sağ olarak çıkarılmasını ümit ediyoruz."
 
Vali Düzgün, daha sonra Kontaş çiftinin yakınlarını teskin etmeye çalıştı.
 
Ordu'da önceki gün gece saatlerinde başlayan yağışın etkisini artırarak devam etmesi, il merkezi ve ilçelerde olumsuzluklara neden olmuş, Perşembe ilçesine bağlı Yeniköy köyündeki bazı bölgelerde toprak kayması meydana gelmişti. İki katlı betonarme bir evin, heyelanla birlikte yaklaşık 500 metrelik uçuruma kayması sonucu bölgeye ekipler sevk edilmiş, bölgede zaman zaman devam eden heyelan nedeniyle güvenlik güçleri tehlike altındaki dört evi de boşaltmıştı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com