Toplantı başladı! Aydınlar istifa ederse ne olacak?

Toplantı başladı! Aydınlar istifa ederse ne olacak?
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın istifa edip etmeyeceği bugün belli olacak...

Geçen hafta Ankara'daki olağanüstü genel kurulda şike ve teşvik eylemlerine öngörülen cezaları düzenleyen önergenin reddedilmesinin ardından sert bir konuşma yaparak istifa sinyali veren Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın bugünkü yönetim toplantısında kararını açıklaması bekleniyor.

Daha önce 3 Şubat olarak belirlenen rutin yönetim toplantısını bugüne alan Aydınlar'ın, kaos sürecini kısaltmak adına toplantıyı bugüne çektiği ve yönetim kurulu ile beraber 58. madde ve olağanüstü kongrede yaşananlarla ilgili bir karara varacakları belirtiliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Genel Kurulu'nda 58. madde ile ilgili, haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilmemesine karar verilmişti.

Bu gelişme üzerine Futbol Federasyonu Başkanı istifa ederse veya Yönetim Kurulu istifa ederse nasıl bir sürecin beklendiği de merak konusu olmuştu. İşte olası tablonun yansıması şu şekilde olacak:

1. Başkan istifa ederse yerine yönetimden vekaleten bir kişi atanacak

2. Atanan kişi alnacak seçim kararı tarihine kadar vekaleten işleri yürütecek.

3.Sadece Başkan değil, Yönetimde istifa ederse; seçim süreci hemen başlayacak. Olağanüstü Genel Kurulu kararı alınıp gazeteye verilecek ilanla 15-20 gün içinde seçim yapılması gerekir.

4-Seçim kararı isterlerse hemen, isterlerse 3 ay sonra da alınabilir..

5- Hiçbiri olmaz ise Haziran ayındaki mali genel kurulun içerisinde seçimli mali genel kurul kararı da alabilirler..

6- Sadece Başkan istifa ederse TFF'ye bağlı kurulların değişmesine gerek yok, ama Yönetim istifa ederse, yeni yönetim ve kurullarının tamamen yeniden oluşması gerekiyor. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com