Toplantı öncesi önerge krizi!

Toplantı öncesi önerge krizi!
Ankara Sheraton Oteli'ndeki olağanüstü genel kurul, önerge krizinin ardından 25 dakika gecikmeli olarak başladı.

303 kişilik delege sayısının yarısından fazlasının katılımı nedeniyle genel kurul başladı.

289 delegenin kayıt yaptırdığı, 226 delegenin oy kullanacağını belirttiği tarihin en kalabalık genel kurulunda 72 gazeteci, 12 foto muhabiri ve 30 kameraman görev alıyor...

Divan Kurulu'nun oluşumundan sonra söz alan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar özetle şunları söyledi:

"Biz bir aileyiz, tüm bireyleri de dinleme arzusundayız. Bu gemiyi limana yanaştırmak için herkesi dinliyoruz, her türlü eleştiriye açığız. Futbol ailesinin tüm kesimlerine azami önem vereceğiz. Hukukun üstünlüğü ve masumiyet karinesi en çok konuşulan kavramlar oldu. Sözde değil, özde hukuktan yanayız. Hukuki süreç bağımsız hukukçular tarafından yürütülecek. Şimdi sırada savunmalar var. Bize inanın, bizim adaletimize güvenin. Taraf olmakla suçlandık, evet tarafız; Türk futbolunun başının dik durmasından yana tarafız. Herkese eşit mesafedeyiz. Alınacak kararlarda Türk futbolunun uluslararası alanda prestijini de düşüneceğiz.

Türk futbolu kurulduğundan bu yana en ciddi krizini yaşamaktadır. Çok üzüldük ama bu işi bırakıp gidelim demedik. Elbette belli kesimler üzülecek ama hukuk üstün gelecek. Dürüst olmaya, yasalara karşı sorumluluğumuzu bilmeye devam edeceğiz"

Önerge krizi


TFF Olağan Genel Kurul öncesi Divan'a sunulan önerge krizi yaşanıyor...

Dün geceden beri devam eden toplantılarda TFF ve Kulüpler arasında fikir birliğine varılamadı...

TFF Başkanı Aydınlar ve Yönetimi; Bank Asya, 2. lig ve 3. lig kulüpleriyle yaptığı görüşmelerde bir sonuç alamadı...

Bu kulüplerin %70'inin ret oyu kullanacakları öğrenildi.

TFF Yönetim Kurulu hazırlamış olduğu divan önergesini ve konuşmacıların sürelerini yazılı olarak delegelere imzalatmak istedi. Delegeler oluşturulacak olan divana evet, süre ve kişi sayısına itiraz etti.

Delegeler, TFF Yönetiminine "Bizi çağıran sizsiniz ama niye konuşmamıza izin vermiyorsunuz, veya kısıtlı süre veriyorsunuz" diyerek hayıflandılar.

Bu gelişmeler yaşanırken, TFF Yönetimi genel kurulun başlamasına 20 dakika kala bu durumu değerlendiren kısa bir toplantı daha yaptı.

Öte yandan bu tarihi kongreyi rekor sayıda emniyet birimi koruyor. Otelin güvenlik personelinin yanı sıra TFF'nin anlaşmış olduğu özel güvenlik firması ve Ankara Emniyeti'ne bağlı mensuplarla toplam 480 emniyet görevlisi otel çevresi ve otel içinde önemler almış durumda... (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com