"Toplantılarımız Pazartesi başlayacak"

"Toplantılarımız Pazartesi başlayacak"
Kütahya İl Genel Meclisi'nin Ağustos ayı olağan toplantılarının Pazartesi günü başlayacağı bildirildi.

 Kütahya İl Genel Meclisi'nin Ağustos ayı olağan toplantılarının Pazartesi günü başlayacağı bildirildi.
İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Ağustos ayı toplantılarının da yoğun fakat olumlu geçeceğini kaydetti.
Nazlı, yaptığı açıklamada, 'Ağustos ayında gerçekleştiriceğimiz toplantılarda, plan ve bütçe, imar, eğitim, kültür, tarım, çevre ve sağlık gibi bir çok konudaki komisyon raporları, idare teflikleri ve kabul edilen öneriler görüşülerek karara bağlanacaktır. Her ay olduğu gibi Ağustos ayı toplantılarımız da yoğun fakat verimli geçeceğini söyleyebilirim. İl Genel Meclisi olarak, görüşülen konularla ilgili İl Özel İdaresi müdürleri, diğer daire müdürleri, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de misafir ederek onların da görüş ve düşüncelerini alıyoruz' dedi.
İl Genel Meclisi'nin yerel bir parlamento olduğunu ifade eden Nazlı, 'Her ay bir Kütahya Milletvekillerimizi misafir ederek gerek yerel gerekse Türkiye gündemi ile ilgili görüşlerini ve açıklamalarını alıyoruz. İlin en üst düzey karar organı aynı zamanda yerel parlamentosu görevini ifa edenlerin iktidar muhalefet ayrımı gözetmeden 'ortak paydamız Kütahya' düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bu arada Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Haziran ayında Kütahya'mıza gerçekleştirdiği ziyaretinde verdiği müjde geçtiğimiz hafta Resmi Gazete'de yayınlanarak resmiyet kazanmıştır. Bilindiği gibi, Başbakanımız Erdoğan Türkiye'de bölgesel kalkınmayı hızlandırmak, kaynakların yerinde ve etkin kullanımını sağlamak amacıyla kurulan 26 bölgesel kalkınma ajansından birisinin merkezi Kütahya olarak gerçekleşmiştir. Hayırlı olsun' şeklinde konuştu.
Nazlı, konuşmasını şöyle sürdürdü: 'Kütahya'da ağırladığımız Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, sosyal hizmet projelerimizde destek vereceğini ifade etmiştir. Bu kapsamda köylerimize çocuk oyun alanları kazanılma gayretinde olacağız.'
2009 yılının yağışlar açısından bereketli bir yıl olduğunu hatırlatan Nazlı, 'İl Özel İdaremizin 2009 çalışma programı bu yıl yağışların bol ve uzun sürmesi nedeniyle 1 ay geç başlamamıza karşın yoğun bir şekilde devam etmektedir. Programın gerçekleşmesi için büyük emek ve gayret sarf eden tüm çalışanlarımızı kutluyor ve başarılar diliyorum' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com