Toplu iş sözleşmesinde uyuşmazlık

Toplu iş sözleşmesinde uyuşmazlık
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ait Kütahya'nın Emet ilçesindeki Eti Bor İşletmesinde çalışan 380 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlandı.

 Türk-İş'e bağlı Maden-İş Sendikası Hisarcık Şube Başkanı Ahmet Çümen,  yaptığı açıklamada, bor ve borik asit üretilen tesislerde çalışan sendika üyesi 380 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin, sendikaları ile işveren arasında yıl başından bu yana devam ettiğini anımsattı.
Tarafların sözleşme metni üzerinde uzlaşmaya varamadığını ve yasal süre sona erdiği için görüşmelerin uyuşmazlıkla sonuçlandığını ifade eden Çümen, şunları söyledi:
''1 Ocakta başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 60 günlük hukuki süre sona erdiğinden uyuşmazlıkla sonuçlandı. Türk-İş ve hükümet yetkilileri arasında görüşmeler devam etmektedir. Sendika olarak amacımız, geçen dönemde kazandığımız hakları daha iyi seviyelere getirerek en iyisini almaya çalışmaktır. İşçi arkadaşlarımızın daha iyi bir çalışma ortamında alın teri ve emeklerinin hakkını alacakları bir toplu sözleşme imzalamak için uğraş veriyoruz. İşçilerimizin sıkıntılarını biliyor ve bunları yaşıyoruz. İş veren tarafının da bizi anlayışla karşılamasını bekliyoruz.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com