Toplu istifaya cevap verdi

Toplu istifaya cevap verdi
Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Erdal Sayar, bir süre önce oda yönetiminden istifa ettiklerini duyuran 4 kişinin istifalarının ardından yaptıkları açıklamalara cevap verdi.

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Erdal Sayar, bir süre önce oda yönetiminden istifa ettiklerini duyuran 4 kişinin istifalarının ardından yaptıkları açıklamalara cevap verdi.

SMMMO binasında bir basın toplantısı yapan Sayar, 20 yıldır oda yönetiminde görev yaptığını dile getirerek, açıklanması ısrarla istenen oda ile ilgili konulara belgeleri ile cevap vereceğini söyledi.
Yönetim kurulundan istifa eden bu üyelerin, yönetim kurulu toplantılarına yazılı davet gönderilmesine rağmen birer saat gecikmeyle katıldıklarını savunan Sayar, alınan kararlarda da 'Şunu yapalım, bunu yapalım' diye bir görüş beyan etmediklerini ileri sürdü. Yönetim kurulu kararlarında bu 4 kişinin bir tane dahi muhalefet şerhinin olmadığının altını çizen Sayar, aksine yapılması istenen çalışmaların bu kişiler tarafından engellenmeye çalışıldığını ifade etti.
Sayar, kendisini en çok üzen konulardan birisini de şöyle anlattı: 'Malezya'da yapılacak olan Dünya Muhasebe Kongresi'ne tüm oda başkanlarının katılmasını isteyen TÜRMOB'un yazılı talimatı üzerine yönetim kurulumuzun kararı ile toplantıya katılmam için görevlendirildim. Ben, odamızın makam aracı olmasına rağmen otobüsle İzmir'e gittim ve otobüsün bilet ücretini de cebimden ödedim. Otogardan havaalanına en yakın yere kadar servisle, oradan da ticari taksi ile havaalanına gittim.
Tüm oda başkanlarımız havaalanına makam aracı ile gelmişler. Dönüşümüz, bayram arifesi olması nedeniyle bilet bulamadığımı odamıza bildirdim. Oda personeli Sabri Duysak, oda sekreteri Semai Kaya ve oda başkan yardımcısı ve muhasip üye Tuncay Keskin'in imzalarını taşıyan yazısıyla beni almak üzere aracı İzmir'e görevli olarak göndermişlerdir. Araçla, Afyon'a dönerken kırmızı ışıkta durduğumuz esnada dikkatsiz bir TIR, arkadan çarparak aracımızın hasar almasına ve oda personeli ile benim yaralanmama sebep olmuştur. Demek ki, bu arkadaşlar iddialarında kendi yazdıkları görev yazılarını dahi unutacak kadar acze düşmüşlerdir.'
Sayar, istifaların kendisine ulaşmasından önce odanın daha verimli ve personelin daha iştahlı çalışabilmesi için oda içerisindeki sıkıntıları bilen 100 kişinin imza toplayarak olağanüstü genel kurula gidilmesi için yönetime dilekçe sunduklarını kaydetti. 23-24 Temmuz'da genel kurula gidileceğini bildiren Sayar, olayı en iyi şekilde gören meslektaşlarının olağanüstü genel kurulunda da sağduyu ile hareket ederek ilgili kişilere gereken dersi vereceğini söyledi. Sayar, şöyle devam etti: 'Başkanlığını
yaptığım dönemler içerisinde 2000 yılından bugüne kadar Mahmut Tan, 2002 yılından bugüne kadar Tuncay Keskin, 2006 yılından bugüne kadar Sami Kaya ve Mehmet Canbay yönetimimde görev almışlardır. Neden şimdiye kadar bu görev sürelerinde çalışmak istediklerinde engellediğimi hissettilerse 11 yıldır istifa etmediler de olağanüstü genel kurul kurula gidileceğini öğrendiklerinde istifa ettiler? Çirkin emelleri olanlara odamızı asla teslim etmeyeceğimi herkes bilsin.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com