Toplu sünnet ve büyük hayır şöleni

Toplu sünnet ve büyük hayır şöleni
Son üç yılda geçirdiği 4 önemli depremle sarsılan Kütahya'nın Simav ilçesinde, belediyenin öncülüğünde çiftçilerin bol ürün, esnafın hayırlı kazanç, vatandaşlarında hata, kaza, bela ve musibetlerden korunması temennisiyle düzenlenen geleneksel hayır yemeğ
Son üç yılda geçirdiği 4 önemli depremle sarsılan Kütahya'nın Simav ilçesinde, belediyenin öncülüğünde çiftçilerin bol ürün, esnafın hayırlı kazanç, vatandaşlarında hata, kaza, bela ve musibetlerden korunması temennisiyle düzenlenen geleneksel hayır yemeği etkinliğinde 20 bin kişiye yemek verilirken, 31 yoksul ve kimsesiz çocuk sünnet ettirildi. 
AKP Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, MHP Milletvekili Alim Işık, Belediye Başkanı Kasım Karahan, daire müdürleri ve vatandaşların katıldığı etkinlik, Belediye Meydanında helva karma şenlikleriyle başladı. 
Etkinlikte, Eynal Mehter Takımı ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu konser verirken Yusuf Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu Halk oyunları ekibi gösteri sundu. 
Sünnet ettirilen 31 çocuk, aileleriyle hatıra fotoğrafları çektirilmesinin ardından yaklaşık 500 aracın katılımıyla şehirde tur attı. Çocuklar, daha sonra sünnet ettirildi. 
Etkinlik kapsamında hayırsever vatandaşların katkılarıyla hazırlanan çorba, et, helva, pilav ve komposto, yaklaşık 20 bin kişiye ikram edildi. 
Kaymakam Ünal sünnet ettirilen çocuklara birer çeyrek altın hediye ederken, belediye başkanı Kasım Karahan çeyrek altının yanı sıra 5 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye, adının açıklanmasını istemeyen hayırsever bir vatandaş da çocuklara birer bisiklet verdi. 
Karahan, etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, atalarından miras kalan geleneği devam ettirmeye çalıştıklarını ifade ederek, "Simav halkı bu anlamlı şöleni yerine getirmeyi bir gelenek haline getirdi. Gelenek sayesinde çiftçiler bol ürün, esnaf da hayırlı kazanç elde etmeyi umuyor. Simav'ın başına büyük belalar gelmeyeceğine inanılıyor" dedi. 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com